"Marca": Zinedine Zidane wiedział o planach Cristiano Ronaldo

Zinedine Zidane niespodziewanie pod koniec maja, zaledwie kilka dni po wygraniu trzeciej edycji Ligi Mistrzów z rzędu, zrezygnował ze stanowiska trenera Realu Madryt. Jak donosi teraz "Marca", jednym z powodów takiej decyzji Francuza miało być spodziewane odejście Cristiano Ronaldo.

Zidane miał od dłuższego czasu znać plany portugalskiego zawodnika. Jak podaje serwis realmadrid.pl, według niektórych źródeł sam szkoleniowiec miał nakłaniać prezesa Florentino Pereza do nieutrudniania Ronaldo odejścia z klubu.

Cristiano Ronaldo skomentował odejście z Realu Madryt. Juventus - nowy etap

Ponadto Zidane czuł, że zespół musi przejść zmiany, których on nie będzie w stanie przeprowadzić. Francuz miał bardzo bliskie relacje z zawodnikami i nie wyobrażał sobie siebie na czele procesu reorganizacji kadrowej.

Jeśli nie widzi szans na wygrywanie, nie podejmuje się zadania

Mając to na uwadze, podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska, i to mimo próśb Pereza, by trener pozostał w Realu na jeszcze co najmniej jeden sezon. Jak podkreśla "Marca", taki jest Zidane - jeśli nie czuje, że jest w stanie wygrywać, nie podejmuje się zadania. To jego filozofia pracy.

"Marca": Cristiano Ronaldo nie zagra w towarzyskim meczu Juventus - Real Madryt

Okres naznaczony triumfami

Francuz prowadził Królewskich od stycznia 2016 roku. W tym czasie trzykrotnie sięgnął po Ligę Mistrzów, zdobył mistrzostwo kraju, dwa klubowe mistrzostwa świata oraz superpuchary Europy, a także superpuchar Hiszpanii.

Więcej o: