Hiszpańskie media: Thibaut Courtois odejdzie z Chelsea. Real Madryt bliski pozyskania bramkarza

Zdaniem hiszpańskich mediów Thibaut Courtois zostanie piłkarzem Realu Madryt. Na konto Chelsea ma trafić ok. 35 milionów euro.

Od kilku miesięcy pojawiają się spekulacje dotyczące transferu Thibault Courtois do Realu Madryt. Były golkiper Atletico Madryt miałby zastąpić między słupkami bramki Keylora Navasa.

Kolejne informacje ujawniają dziennikarze hiszpańskiego programu "El Chiringuito". Ich zdaniem Real Madryt doszedł już do porozumienia w sprawie transferu Belga na Santiago Bernabeu i w niedługim czasie transfer powinien zostać ogłoszony.

Na konto Chelsea ma trafić około 35 milionów euro. Nie jest do duża kwota, jak za zawodnika tej klasy, jednak należy pamiętać, że kontrakt Courtois kończy się za 12 miesięcy i już za pół roku 26-latek mógłby podpisać kontrakt z nowym klubem, który wszedłby w życie zaraz po wygaśnięciu umowy z "The Blues". W takim wypadku klub z Londynu nie zarobiłby nawet centa na swoim bramkarzu.

Sam Belg nie ukrywał, że chciał wrócić do Hiszpanii z powodów rodzinnych. Kiedy Courtois był bramkarzem Atletico Madryt wraz z nim w Madrycie mieszkała żona z córką. Po transferze do Chelsea rodzina golkipera została na Półwyspie Iberyjskim i tam mieszka na stałe. Z tego powodu bardzo zależało 26-latkowi na powrocie do Hiszpanii i przez to nie podejmował rozmów w sprawie przedłużenia umowy z "The Blues".

Transfer Courtois do Realu może spowodować, że na Stamford Bridge może przyjść dotychczasowy bramkarz AS Romy, Alisson.

Drobną przeszkodą może być kwota odstępnego, ponieważ z pieniędzy, jakie uzyska Chelsea po transferze Belga, nie uda się pokryć żądań finansowych klubu ze stolicy Włoch. Mówi się, że Roma będzie chciała za swojego golkipera 60 milionów euro