Premier League. Yerry Mina zostanie piłkarzem Evertonu? Agent zawodnika dementuje plotki

Yerry Mina najprawdopodobniej nie zostanie nowym zawodnikiem Evertonu. Agent obrońcy powiedział, że angielski klub nie złożył żadnej oferty za jego klienta.

Yerry Mina był jedną z gwiazd kończącego się mundialu. Mimo, że jest obrońcą, a nie napastnikiem, to jego nazwisko można znaleźć na liście najskuteczniejszych zawodników mistrzostw świata.

Podczas turnieju prezentował bardzo wysoką formę, ale sezon w FC Barcelonie miał bardzo słaby. W ciągu pół roku zagrał w zaledwie 6 meczach (377 minut na boisku), podczas których zaliczył 1 asystę. Dobra dyspozycja na mistrzostwach, w połączeniu z kiepską sytuacją w klubie sprawiła, że pojawiło się zainteresowanie usługami Kolumbijczyka.

W tym kontekście najwięcej mówiło się o Evertonie. Informacje o zainteresowaniu ze strony klubu z Liverpoolu zdementował agent obrońcy Jair Mina, prywatnie wujek zawodnika FC Barcelony.

- To nieprawda. Everton nie kontaktował się z nami w sprawie transferu. Wiele klubów wysłało zapytania o możliwość transferu, ale nie było wśród nich Evertonu. Wolimy poczekać i chcemy dowiedzieć się, jakie plany wobec Yerry'ego ma FC Barcelona. Dopiero potem będziemy mogli podjąć jakiekolwiek decyzje w sprawie ewentualnego transferu. - powiedział agent.

Mina trafił do FC Barcelony zimą 2018 roku za kwotę 11,8 miliona euro. Kontrakt Kolumbijczyka z "Dumą Katalonii" obowiązuje do końca sezonu 2022/2023.

Więcej o: