Mistrzostwa świata 2018. Śledztwo FIFA w sprawie przyśpiewek angielskich kibiców

FIFA postanowiła rozpocząć śledztwo w sprawie przyśpiewek angielskich kibiców, jakie intonowali podczas środowego meczu z Chorwacją.

Reprezentacja Anglii przegrała po dogrywce z Chorwacją 1:2, przez co zawodnicy Garetha Southgate'a zagrają jedynie w meczu o 3. miejsce na mistrzostwach świata. To jednak może nie być koniec problemów angielskiej federacji, ponieważ FIFA wszczęła śledztwo w sprawie przyśpiewek, jakie intonowali fani "Synów Albionu" podczas tego spotkania.

Jak poinformował "The Telegraph" uwagę światowej federacji piłkarskiej przykuł intonowany przez brytyjskich kibiców tekst "No surrender". W oryginale jest to utwór bezpośrednio związany z irlandzkimi bojówkami terrorystycznymi IRA.

Oprócz tego na trybunach moskiewskich Łużnik pojawiły się również antyislamskie przyśpiewki, a także na tych samych sektorach salutowano.

"Możemy potwierdzić, że w raporcie odnotowano, że na trybunach mogły pojawić się przyśpiewki o charakterze dyskryminującym i rasistowskim, które najprawdopodobniej były śpiewane przez angielskich fanów" - czytamy w raporcie FIFA.

Jeżeli dochodzenie światowej federacji potwierdzi, że na sektorach zajmowanych przez angielskich fanów były intonowane niedozwolone przyśpiewki, to angielski związek piłkarski będzie musiała zapłacić karę finansową za zachowanie swoich fanów.

W sobotę Anglicy zagrają o 3. miejsce z Belgią. Początek meczu na Stadionie w Sankt Petersburgu o godz. 16.

Najnowsze informacje