La Gazzetta dello Sport: De Biasi wyśmiany, Brzęczek trenerem. Reszta Europy bez emocji

Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem, ale informacja rozgrzała kibiców jedynie w naszym kraju. Europa na ogół nie rozpisuje się na temat zmian i zamieszcza krótkie notki. Sporo miejsca Brzęczkowi poświęciła za to "La Gazzetta dello Sport", która pisze, że De Biasi został wyśmiany.

Informacja o Jerzym Brzęczku zrobiła olbrzymie zamieszanie w polskich mediach, ale europejska prasa na ogół pisze jedynie krótkie notki dotyczące nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

We Włoszech najgłośniej 

Zdecydowanie najwięcej zamieszania pojawiło się we Włoszech, bo "La Gazzetta dello Sports" pisze w tytule swojego artykułu - "Wyśmiany de Biasi, Brzęczek nowym selekcjonerem Polaków"

Włosi zauważają, że Boniek był blisko porozumienia z Włochem De Biasim i kilka razy z nim rozmawiał. Dodają jednak, że to Boniek rozdawał karty i De Biasi był jedynie opcją rezerwową dla polskich szkoleniowców. 

Włoska gazeta mocno dziwi się, takiemu obrotowi spraw, ale z drugiej strony podkreśla, że  prezes PZPN zawsze skłaniał się ku temu, że selekcjonerem Polski powinien być Polak. Gazeta podkreśla także, że znaczenie mógł mieć fakt, że Jerzy Brzęczek jest wujkiem Jakuba Błaszczykowskiego, jednego z najlepszych polskich piłkarzy w ostatnich latach. 

Jerzy Brzęczek był zwalniany za słabe wyniki... czyli tak Adam Nawałka. Kim jest Brzęczek jako trener?

W innych krajach bez emocji

Niemiecki Kicker w ogóle nie zauważa zmiany na stanowisku trenera reprezentacji Polski, brytyjski Sky Sport ograniczył się jedynie do wspomnienia jednym zdaniem o zmianie. Hiszpańskie Mundo Depotivo zauważyło zmianę, ale ograniczyli się jedynie do przetłumaczenia notki trenera na Wikipedii. Ogólnie w mediach europejskich można odnaleźć jedynie krótkie informacje prasowe pochodzące z agencji, jak AP czy Reuters.

Jerzy Brzęczek selekcjonerem. Stanisław Czerczesow: Brzęczek będzie musiał zmienić podejście, bo praca w klubie i w kadrze to dwie różne sprawy

Kim jest Jerzy Brzęczek? Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski to urodzony przywódca

Więcej o:
Copyright © Agora SA