Sport.pl

Mistrzostwa świata 2018 bez dopingu wśród piłkarzy. FIFA przedstawia dane

Jak poinformowała FIFA, kończące się mistrzostwa świata przebiegły bez incydentów związanych z dopingiem.

Podczas kończących się mistrzostw świata wiele słów poświęcono dopingowi. W tym kontekście najwięcej mówiło się o reprezentacji Rosji. Piłkarze zespołu Stanisława Czerczesowa osiągnęli bardzo dobry rezultat, którego mało kto po nich się spodziewał. Część sceptyków była zdania, że zawodnicy "Sbornej" przyjmowali niedozwolone środki. W szczególności, że kibice mieli w pamięci ostatnią aferę dopingową w tym kraju, przez którą Rosja została wykluczona z zimowych igrzysk, a rosyjscy sportowcy musieli startować podczas igrzysk startowali pod flagą olimpijską.

FIFA poinformowała, że od początku 2018 roku zostało przeprowadzonych około 2 tysiące badań pod kątem stosowania niedozwolonych środków i niemal wszystkie wykazały brak takich substancji w organizmach zawodników.

Niemal, ponieważ u trzech, niewymienionych z nazwiska zawodników, znaleziono niedozwolone substancje. W dwóch przypadkach piłkarze informowali światową federację, że biorą leki, które zawierają zakazane środki, przyjmowali oni je jednak w celach medycznych.

Był też jeden przypadek, kiedy w organizmie jednego piłkarza znaleziono niedozwoloną substancję, o której nie poinformował odpowiednich organów. Zdaniem władz FIFA jest to jednak środek występujący w lekach. Piłkarz na pewno będzie musiał złożyć stosowne wyjaśnienia.

Próbki pobrane od zawodników będą teraz zamrożone na okres 10 lat, tak aby mogły być ponownie wykorzystane przy następnych testach antydopingowych, chociażby nawet w celach porównawczych.

Mistrzostwa świata w Rosji kończą się w najbliższą niedzielę. Do rozegrania pozostał już tylko mecz o 3. miejsce pomiędzy Anglią, a Belgią, oraz finał pomiędzy Francją, a Chorwacją.

Więcej o:

Najnowsze informacje

Komentarze (73)
Mistrzostwa świata 2018 bez dopingu wśród piłkarzy. FIFA publikuje raport
Zaloguj się
 • niezrzeszony1

  Oceniono 14 razy 8

  Chorwaci to samo, naparzali w meczu z Anglią jakby to był ich pierwszy mecz na mundialu.

 • artur-borubar

  Oceniono 29 razy 7

  To chyba tylko Wybiórcza piłuje do porzygania temat tego niby dopingu u Rosjan. To już jest u was chorobliwe...

 • gumers

  Oceniono 8 razy 6

  Dla mnie dziwne jest że piłka nożna to chyba jedyny sport wolny od dopingu. A to trochę dziwne bo konkurencja i pieniądze wysokie. Kto ich bada? FIFA ma jakiś organ?

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 18 razy 4

  Rusofobia ma się dobrze. Wszyscy są czyści, ale Ruscy zawsze podejrzani.

 • rafikman

  Oceniono 3 razy 3

  A Chorwatów dobrze przebadali ? 3 dogrywki i nie widać śladów zmęczenia - ciekawe co biorą te Ustasze.

 • jurekwy

  Oceniono 15 razy 3

  Wielu rusofobów wie swoje. Dla nich dane FIFA są nie do przyjęcia. Liczy się tylko "prawda", moja prawda. W nagonce dopingowej przeciw Rosjanom ma swój udział gazeta.pl i wyborcza.pl. Rosjanie byli na dopingu, który nazywa się: patriotyzm i ambicja. Dla rusofobów i naszych pismaków, którzy tego dopingu nie znają, zawsze badania będą niewiarygodne.

 • pandzik

  Oceniono 7 razy 3

  Zapomnieliście dodać, że piłkarzem BM jest Robert Lewandowski, a Ann jest jego żoną.

 • mondrian4

  Oceniono 17 razy 3

  śmieszne te raporty. One są dokładnie tak samo wiarygodne jak polskie dane GUS o inflacji. Wszyscy widzą że jest ale GUS udowodni nam że jej nie ma. jUż nawet prof Hausner otwarcie stwierdził że wyliczenia GUS to poprostu ściema.
  Tak samo i z dopingiem w sporcie. Nie opłaca się zarzynać kury znoszącej złote jaja wiec oficjalnie ludzie przebiegajacy 13km w meczu co 3 dni w tym kilka km sprintem niczego nei biorą.. Niom... rozumiem. I dotyczy to wszystkich poza Polakami rzecz jasna bo im to jakiś spowalniacz podali prawdopodobnie. Wołodia podmienił fiolki i efekt widoczny na murawie . A potem w tabeli

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX