Ekstraklasa. Wisła Płock. Jerzy Brzęczek odchodzi do reprezentacji. Maciej Bartoszek może go zastąpić na stanowisku trenera

Maciej Bartoszek może powrócić na ławkę trenerską. 41-letni trener odbył już rozmowy w sprawie objęcia Wisły Płock po Jerzym Brzęczku.

W czwartkowe przedpołudnie PZPN poinformował, że Jerzy Brzęczek zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski. Taki wybór zaskoczył wielu kibiców oraz piłkarskich ekspertów. Wraz z Brzęczkiem do reprezentacji odejdzie kilku członków sztabu trenerskiego.

Cała ta sytuacja sprawiła, że ponownie, tak jak i rok temu, Wisła Płock na około tydzień przed startem ligi musi szukać nowego trenera.

Jak poinformowało WP Sportowe Fakty jednym z kandydatów do objęcia posady szkoleniowca "Nafciarzy" jest Maciej Bartoszek. Co więcej, najlepszy trener sezonu 2016/2017 odbył już pierwsze rozmowy z władzami klubu.

Sam zainteresowany odpowiada dosyć wymijająco o całej sprawie. - Nie chcę wypowiadać się w tej sprawie. Jest za wcześnie, by rozmawiać o czymkolwiek - powiedział Bartoszek, który nie ukrywa, że chciałby wrócić na ławkę trenerską.

Nie wiadomo kiedy dojdzie do oficjalnego ogłoszenia nowego trenera Wisły Płock. Na antenie weszło.fm prezes piątego zespołu poprzedniego sezonu Lotto Ekstraklasy, Jacek Kruszewski, przyznał, że klub chce znaleźć jak najszybciej następcę za Jerzego Brzęczka. Mimo to może zdarzyć się taka sytuacja, w której nowy selekcjoner reprezentacji Polski poprowadzi płocką drużynę w pierwszych meczach sezonu.

Bartoszek największe sukcesy świętował w Koronie Kielce, za co został wybrany najlepszym trenerem w sezonie 2016/2017. Przez zmiany właścicielskie w klubie musiał odejść z zespołu. We wrześniu 2017 roku objął Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, ale nie udało mu się osiągnąć takich wyników, jak w Koronie i równo po 5 miesiącach został zwolniony z pełnionej funkcji.

Więcej o: