Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. "Do kadry trafia człowiek uczciwy, rzetelny i wyrazisty"

- Do kadry trafił człowiek rzetelny, uczciwy i bardzo pracowity. Do tego otwarty i wyrazisty, z bardzo mocnym charakterem - mówi Andrzej Strejlau o Jerzym Brzęczku, czyli o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek zastąpi Adama Nawałkę, który po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji podał się do dymisji. O wyborze nowego selekcjonera poinformował w czwartek przed południem portal "Łączy nas Piłka".

Jerzy Brzęczek selekcjonerem. Zbigniew Boniek komentuje wybór

- To dobry wybór - twierdzi Andrzej Strejlau. I od razu kontynuuje: - To znaczy, takie jest moje zdanie, i proszę to wyraźnie zaznaczyć. Ale ja Jurka znam od dawna i wierzę, że sobie poradzi. Doskonale pamiętam, jak po zdobyciu srebernego medalu w 1992 r. na igrzyskach w Barcelonie, awansował do pierwszej reprezentacji. Jak się w niej pięknie rozwijał.

Damian Szymański o Jerzym Brzęczku: U każdego potrafi zbudować pewność siebie. Umie też wstrząsnąć zespołem i radzić sobie w różnych sytuacjach

- Zawsze był człowiekiem świadomym. Wyjeżdżał za granicę, doszkalał się, poprzez ciężką pracę osiągał sukcesy. Najpierw jako piłkarz, a ostatnio jako trener - w Płocku, gdzie jego Wisła do samej końcówki poprzedniego sezonu, prezentując bardzo intensywny futbol, biła się o puchary.

Kim jest Jerzy Brzęczek? Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski to urodzony przywódca

- Na pewno do kadry trafił człowiek rzetelny, uczciwy i bardzo pracowity. A do tego otwarty i wyrazisty, z bardzo mocnym charakterem. Wierzę, że z Polską będzie odnosił sukcesy. Życzę mu tego, zresztą jak każdemu selekcjonerowi pracującemu z naszą reprezentacją - kończy Strejlau, który w latach 1989-1993 sam był selekcjonerem reprezentacji Polski.

Więcej o: