Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski. Sztab szkoleniowy z Wisły Płock

Jerzy Brzęczek będzie współpracował w kadrze ze sztabem szkoleniowym, który zbudował w Wiśle Płock - dowiedział się portal Sport.pl. Asystentem Jerzego Brzęczka ma zostać Tomasz Mazurkiewicz, a trenerem przygotowania fizycznego Leszek Dyja.

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Następcą Adama Nawałki został Jerzy Brzęczek. Trener, który w poprzednim sezonie doprowadził Wisłę Płock do piątego miejsca w Lotto Ekstraklasie, a wcześniej pracował w GKS-ie Katowice, Lechii Gdańsk, Rakowie Częstochowa (pierwszy trener) czy w Polonii Bytom (asystent trenera).

Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski. "Nie przestraszy się wielkich nazwisk w kadrze"

Nowy selekcjoner zbuduje w reprezentacji Polski nowy sztab. Jak wynika z informacji Sport.pl, Brzęczek będzie współpracował ze sztabem z Wisły Płock. W jego skład mają wejść: Tomasz Mazurkiewicz (asystent trenera) i Leszek Dyja (trener przygotowania fizycznego). Możliwe jest również zatrudnienie Michała Siwierskiego (trener analityk).

Jerzy Brzęczek selekcjonerem. Zbigniew Boniek komentuje wybór

Mazurkiewicz współpracował już z Jerzym Brzęczkiem w Lechii Gdańsk i GKS-ie Katowice. Ma 49 lat, a jako zawodnik występował m.in. w Warcie Poznań i Rotenburger SV. Pracę trenerską rozpoczął w Unii Janikowo. Następnie był szkoleniowcem Jaroty Jarocin i Sokoła Kleczew.

Damian Szymański o Jerzym Brzęczku: U każdego potrafi zbudować pewność siebie. Umie też wstrząsnąć zespołem i radzić sobie w różnych sytuacjach

Leszek Dyja to dwukrotny mistrz Polski seniorów w sztafecie 4 x 100 metrów w barwach AZS-AWF Kraków z lat 2004 i 2006 oraz wielokrotny medalista halowych mistrzostw Polski, uczestnik Młodzieżowych Mistrzostw Europy i międzynarodowy mistrz Izraela w biegu na 100 metrów z 2005 roku.

Kim jest Jerzy Brzęczek? Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski to urodzony przywódca

Dyja współpracował już z reprezentacją Polski, a przed mistrzostwami świata odpowiadał za indywidualny trening Jakuba Błaszczykowskiego.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: