Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski. "Nie przestraszy się wielkich nazwisk w kadrze"

- Jestem przekonany, że Jerzy Brzęczek poradzi sobie z pracą w reprezentacji Polski. Nie przestraszy się wielkich nazwisk, które są w kadrze, bo sam był wielkim nazwiskiem. Nie da sobie w kaszę dmuchać - mówi Sport.pl jeden z zawodników, którzy współpracowali z Jerzym Brzęczkiem.

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Następcą Adama Nawałki został Jerzy Brzęczek. Trener, który w poprzednim sezonie doprowadził Wisłę Płock do piątego miejsca w Lotto Ekstraklasie, a wcześniej pracował w GKS-ie Katowice, Lechii Gdańsk, Rakowie Częstochowa (pierwszy trener) czy w Polonii Bytom (asystent trenera).

Kim jest Jerzy Brzęczek? Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski to urodzony przywódca

- Sensacja? Dlaczego sensacja? Ja nie jestem zdziwiony. To świetny trener i jeszcze lepszy człowiek. Jestem przekonany, że będzie dobrym selekcjonerem reprezentacji Polski – uważa jeden z piłkarzy, którzy współpracował z Brzęczkiem w Lotto Ekstraklasie.

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Kiedy zadebiutuje? Kiedy pierwsze powołania?

Jakie są najmocniejsze strony trenera Jerzego Brzęczka?

- Pewność siebie i świetne podejście do piłkarzy. Jerzy Brzęczek nie przestraszy się wielkich nazwisk, które są w kadrze. Wejdzie do szatni bez kompleksów, bo sam był wielkim nazwiskiem. Nie da sobie w kaszę dmuchać – słyszymy od zawodnika.

Damian Szymański o Jerzym Brzęczku: U każdego potrafi zbudować pewność siebie. Umie też wstrząsnąć zespołem i radzić sobie w różnych sytuacjach

Jerzy Brzęczek to srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. W reprezentacji Polski rozegrał 42 spotkania, strzelił cztery gole. Jego koledzy z piłkarskiej szatni przekonują, że już w trakcie piłkarskiej kariery przejawiał cechy dobrego szkoleniowca.

Zbigniew Boniek komentuje wybór Jerzego Brzęczka

- Ma silny charakter, ale przede wszystkim będzie chciał grać w piłkę. Nie będzie wybijania po autach, długich piłek z obrony do ataku. To trener, który potrafi przerwać trening i spokojnie wytłumaczyć piłkarzowi, czego od niego oczekuje. To są małe rzeczy, ale kluczowe – przyjęcie piłki, odejście od przeciwnika. Jerzy Brzęczek to perfekcjonista, a do tego świetny człowiek – kończy nasz rozmówca.

Więcej o: