Jerzy Brzęczek selekcjonerem. Zbigniew Boniek komentuje wybór

Jerzy Brzęczek został selekcjonerem reprezentacji Polski. Zbigniew Boniek skomentował swój wybór w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

Jerzy Brzęczek oficjalnie został wybrany nowym trenerem reprezentacji Polski 47-letni szkoleniowiec odchodzi z Wisły Płock i od 1 sierpnia będzie pełnił rolę pierwszego selekcjonera reprezentacji. 

Wybór jest jednak dosyć niespodziewany, bo o Brzęczku nie mówiło się w tych kategoriach. 

- Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner. (...) Do tego charakter i co dla mnie bardzo ważne - ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór. - mówi Zbigniew Boniek dla Przeglądu Sportowego.

Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. 47-letni szkoleniowiec odchodzi z Wisły Płock i od  sierpnia będzie pełnił rolę pierwszego trenera naszej kadry. Trener kadry zawsze charakteryzował się dużymi cechami przywódczymi, przez co często był wybierany na kapitana zespołu.

Człowiek z charakterem

O Jerzym Brzęczku od zawsze mówiło się jak o człowieku z bardzo silnym charakterem, który potrafi rządzić szatnią i to nawet w zagranicznych klubach. Obecny selekcjoner nigdy nie bał się podnosić głosu, a jego cechy przywódcze sprawiały, że trenerzy wybierali do roli kapitana. Można także wspomnieć, że był on kapitanem Tirolu, który był wówczas prowadzony przez Joachima Loewa, czyli obecnego szkoleniowca reprezentacji Niemiec. 

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Zawodnik Jerzego Brzęczka z Wisły Płock o nowym selekcjonerze

https://www.sport.pl/mundial/7,154361,23665370,kim-jest-jerzy-brzeczek-nowy-szkoleniowiec-reprezentacji-polski.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Sport

Więcej o: