Damian Szymański o Jerzym Brzęczku: U każdego potrafi zbudować pewność siebie. Umie też wstrząsnąć zespołem i radzić sobie w różnych sytuacjach

Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski zostanie Jerzy Brzęczek. Były trener Wisły Płock zostanie oficjalnie zaprezentowany 23 lipca. - To świetny trener, z wielką klasą. Zasłużył na tę szansę - komentuje w rozmowie ze Sport.pl Damian Szymański, zawodnik zespołu z Płocka.

- To świetny trener, z wielką klasą. Zasłużył na to, by objąć reprezentację, bo na pewno ma do tego predyspozycje. To jeden z najlepszych polskich szkoleniowców - mówi Damian Szymański o Brzęczku.

Kim jest Jerzy Brzęczek? Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski to urodzony przywódca

Biało-czerwoni po nieudanych mistrzostwach świata w Rosji (porażki z Senegalem i Kolumbią, wygrana z Japonią), zdaniem wielu ekspertów potrzebują pozytywnego wstrząsu. - Trener Brzęczek potrafi to zrobić. Ma umiejętność motywowania zawodników, potrafi odnaleźć się niemal w każdej sytuacji - kontynuuje 23-letni piłkarz.

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Kiedy zadebiutuje? Kiedy pierwsze powołania?

I dodaje: Na swoim przykładzie wiem, że Jerzy Brzęczek potrafi znakomicie wprowadzić młodych zawodników do drużyny. Świetnie przygotować ich mentalnie i budować pewność siebie.

- To na pewno dobry wybór. Brzęczek potrafi rozmawiać z zawodnikami, wyciągać z nich jak najlepsze rzeczy - kończy wątek kadry.

Na razie nieznane są szczegóły umowy Brzęczka z PZPN. Wiadomo jednak, że łączenie pracy w klubie i reprezentacji nie wchodzi w grę. - Jesteśmy w szoku, bo to przebiegło bardzo szybko. Na razie nie wiemy, kto będzie naszym nowym trenerem, ale na pewno będzie zmiana - zdradza Szymański.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: