Mundial 2018. Reprezentacja Anglii w piłce nożnej. Kuriozalna kara od FIFA. Anglia ukarana za... skarpetki

Angielska federacja piłkarska została ukarana przez FIFA grzywną w wysokości 70 tysięcy franków szwajcarskich. Powód jest jednak absurdalny, bo FIFA ukarała Anglię za nieautoryzowane skarpetki.

FIFA niezwykle szczegółowo respektuje regulamin praw marketingowych o czym przekonała się reprezentacja Anglii.

Jerzy Brzęczek nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Okazało się, że Dele Alli, Eric Dier i Raheem Sterling mieli na nogach niewłaściwe skarpetki. Mieli co prawda getry z logiem sponsora, ale przy okazji mieli założone też inne, również czerwone skarpetki, które zasłoniły logo dostawcy sprzętu. 

FIFA stwierdziła, że naruszono przepisy medialne i marketingowe, a do złamania regulaminu doszło w czasie meczu Anglii ze Szwecją. Co interesujące, Szwecja dostała wcześniej taka samą karę. 

Szef ukraińskiej federacji piłkarskiej zapłaci grzywnę za Vukojevicia!

Chorwacja dostała 70 tysięcy euro za napój eneregetyczny

To nie pierwsza kuriozalna kara na tym mundialu, bo kilka dni temu Chorwacja została ukarana grzywną w wysokości 70 tysięcy franków szwajcarskich za to, że Dejan Lovren pił w przerwie popularny napój energetyczny, który jednak nie jest oficjalnym napojem turnieju. Okazuje się jednak, że Lovren tylko napił się z puszki, która niemal w całości zasłonił i nawet nie pokazał logo firmy. 

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Lovren Red bullLovren Red bull BBC screen