Mundial 2018. FIFA rozpoczyna walkę z seksizmem

Nadawcy telewizyjni zostali zobligowani do zaprzestania wykonywania zbliżeń na "gorące" kobiety w tłumie podczas meczów piłkarskich.

Federico Addiechi - szef komórki FIFA zajmującej się równouprawnieniem - stwierdził, że federacja musi przeciwstawić się rosnącemu seksizmowi w futbolu. - Rozmawialiśmy z kilkoma nadawcami telewizyjnymi w tej kwestii - przyznał.

FARE, które przeciwdziała dyskryminacji w futbolu, poinformowało, że to właśnie seksizm jest największym problemem MŚ w Rosji. Organizacja stwierdziła, iż udokumentowała 30 takich przypadków.

Raheem Sterling jako jedyny Anglik zawiódł na MŚ

- Walka z seksizmem jest jednym z działań, które będziemy musieli podjąć w przyszłości - przyznał Addiechi, który jednocześnie zgodził się ze stwierdzeniem, że to nie - jak pierwotnie zakładano - homofobia i rasizm są największym problemem na trybunach podczas rosyjskiego mundialu.

Podczas MŚ agencja fotograficzna Getty Images opublikowała galerię pt. "Najgorętsze fanki mundialu", która zawierała wiele młodych, prawdopodobnie niepełnoletnich kobiet. Galeria ta została później usunięta, a agencja wyraziła ubolewanie nad własnym błędem i zapowiedziała wewnętrzne śledztwo w tej sprawie.

Chorwacja pokonała Anglię. W finale rewanż za mecz sprzed 20 lat!

Finał mistrzostw świata. Kiedy i kto gra w finale MŚ?

Mecz o 3. miejsce mistrzostw świata. Kiedy i kto gra o 3. miejsce MŚ?

Więcej o: