Mundial 2018. Ilja Kutiepow grał z kontuzją. Rosyjski obrońca pokazał zdjęcie stopy

Ilia Kutiepow na mistrzostwach świata był jednym z najważniejszych zawodników reprezentacji Rosji. Dla drużyny Stanisława Czerczesowa rozegrał pięć spotkań, w których zaliczył jedną asystę. W ćwierćfinale, przegranym po serii rzutów karnych z Chorwacją, 24-latek również zagrał, jak się okazała - z kontuzją. Po zakończeniu spotkania 24-latek opublikował zdjęcie, na którym widać uraz jego stopy.

Pięć meczów, 510 minut na boisku, jedna asysta - to dorobek Ilji Kutiepowa na mundialu w Rosji. Mógł być co prawda zdecydowanie większy, bo Rosjanie odpadli w ćwierćfinale po serii rzutów karnych z Chorwacją, ale 24-latek ze swojego występu mimo wszystko powinien być zadowolony. Jednocześnie z pewnością zdaje sobie jednak sprawę z tego, ze statystyki mógł mieć jeszcze lepsze, gdyby nie kontuzje.

W pierwszym spotkaniu fazy pucharowej Kutiepow zagrał z urazem kostki, a w meczu z Chorwacją z urazem stopy (doznał go w 20. minucie gry), który pogłębił się w trakcie meczu. Po starciu z zespołem Zlatko Dalicia, 24-letni obrońca opublikował w mediach zdjęcie, na którym widać jego uszkodzoną stopę.

Rosja na mistrzostwach świata wygrała 3 spotkania. Dwa w grupie - 5:0 z Arabią Saudyjską i 3:1 z Egiptem, i jedno w 1/8 finału - po rzutach karnych z Hiszpanią. Poza starciem z Chorwacją, Sborna okazała się również gorsza od Urugwaju w 3. kolejce fazy grupowej.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

***

Marx dla Sport.pl: Francuzi już mówią, że Kanté to najlepszy piłkarz mundialu. To on wyłączył z gry Messiego i Hazarda

Mecz, który rozczarował. 5 sekund magii Mbappe to za mało. Henry pozostał dyplomatą

Francja w finale. Przeżywała w meczu z Belgią trudne chwile, ale nie straciła kontroli. Tak jak przez cały turniej

Hazard i Mbappe ozdobili ten półfinał. Zawiedli za to napastnicy

Więcej o: