Kiedy prezentacja Cristiano Ronaldo w Juventusie? Mistrzowie Włoch podali termin

Cristiano Ronaldo we wtorek podpisał kontrakt z Juventusem. Do Włoch odejdzie po niespełna 10 latach gry w Realu Madryt. Przedstawiciele turyńskiego zespołu zapowiedzieli, kiedy oficjalnie zaprezentują swojego nowego piłkarza.

Juventus ma zapłacić za Cristiano Ronaldo 100 mln euro, płatności zostaną rozłożone na dwa lata. Sam piłkarz rocznie ma natomiast zarabiać aż 30 mln euro, co po 4-letnim kontrakcie da mu 120 mln zarobku. To zdecydowanie najdroższy i najbardziej spektakularny transfer w historii Starej Damy.

Reprezentant Portugalii, który aktualnie przebywa na wakacjach w Grecji (prezes Juve przyleciał do niego specjalnie wynajętym śmigłowcem) niebawem rozpocznie treningi z drużyną Starej Damy. Okazji do pożegnania z Królewskimi mieć już nie będzie.

Jak zapowiedzieli mistrzowie Włoch, prezentacja nowego zawodnika odbędzie się w poniedziałek 16 lipca. Najpierw 33-latek przejdzie jednak ostateczne testy medyczne.

***

Cristiano Ronaldo piłkarzem Juventusu! Real Madryt wydał specjalne oświadczenie

Cristiano Ronaldo skomentował odejście z Realu Madryt. Juventus - nowy etap

Cristiano Ronaldo może zagrać przeciwko Realowi Madryt już w sierpniu

Marca pożegnała Cristiano Ronaldo. "Drugiego takiego nie będzie"

Sergio Ramos pożegnał Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo lepszy niż cały Juventus? W mediach społecznościowych na pewno

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: