Hiszpańska prasa pożegnała Cristiano Ronaldo. "Drugiego takiego nie będzie"

Cristiano Ronaldo, który we wtorek został zawodnikiem Juventusu, zakończył swoją blisko 10-letnią przygodę z Realem Madryt. Portugalczyka żegnają trenerzy, kibice, koledzy z zespołu, a także hiszpańskie media. W oryginalny sposób zrobił to dziennik "Marca", prezentując niecodzienną okładkę.

Ronaldo we wtorek spotkał się z prezesem Juventusu, Andreą Agnellim, i podpisał 4-letni kontrakt. W ramach umowy z włoskim klubem, 33-latek zarobi 120 mln euro. Reprezentant Portugalii, który aktualnie przebywa na wakacjach w Grecji (prezes Juve przyleciał do niego specjalnie wynajętym śmigłowcem) niebawem rozpocznie treningi z drużyną Starej Damy. Okazji do pożegnania z Królewskimi mieć już nie będzie.

"Drugiego takiego nie będzie"

"Drugiego takiego nie będzie" - napisali na okładce dziennikarze hiszpańskiego dziennikarz. "Marca" na pierwszej stronie środowego wydania zilustrowała wszystkie gole Cristiano Ronaldo. Dziennik zobrazował 451 trafień Portugalczyka, choć oficjalne statystyki mówią, że 33-latek zdobył dla Królewskich 450 bramek. W jednym z meczów po strzale Portugalczyka piłka odbiła się bowiem od pleców Pepe, a przedstawiciele ligi hiszpańskiej zaliczyli gola obrońcy.

Marca żegna Cristiano RonaldoMarca żegna Cristiano Ronaldo marca.com

"Ciao Cristiano"

"Ciao Cristiano" - tak Portugalczyka pożegnał dziennik "AS". Gazeta zacytowała również fragment pożegnalnego listu zawodnika: "Te lata w Realu i Madrycie były prawdopodobnie najszczęśliwszymi w moim życiu".

Hiszpańskie media żegnają Cristiano RonaldoHiszpańskie media żegnają Cristiano Ronaldo AS

"Shock Cristiano!"

- Real Madryt spełnił prośbę swojej gwiazdy i sprzedał ją do Juventusu za 105 mln euro - pisze kataloński "Sport".

Hiszpańskie media żegnają Cristiano RonaldoHiszpańskie media żegnają Cristiano Ronaldo Sport

***

Cristiano Ronaldo piłkarzem Juventusu! Real Madryt wydał specjalne oświadczenie

Cristiano Ronaldo skomentował odejście z Realu Madryt. Juventus - nowy etap

Cristiano Ronaldo może zagrać przeciwko Realowi Madryt już w sierpniu

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: