Mundial. Kylian Mbappe zachwyca i... irytuje. Świetny mecz przeciwko Belgii

Kylian Mbappe stworzył aż sześć szans dla swoich partnerów. Francuski napastnik budzi jednak ambiwalentne odczucia u kibiców. Jedni zachwycają się jego zagraniami, inni zaś wytykają coraz bardziej irytującą grę aktorską.

Francja wygrała z Belgią w półfinale mundialu (1-0). Jedną z jaśniejszych postaci tego meczu był Kylian Mbappe, który w popisał się kilkoma świetnymi akcjami. Niestety, 19-letni Francuz znowu pokazał się też z tej złej strony, gdy najpierw przeszkadzał Belgom w rozpoczęciu akcji i dostał za to żółtą kartkę, a potem przewrócił się po delikatnym starciem z Vertongenem. Mbappe czaruje techniką i szybkością, czym zachwyca kibiców, ale jednocześnie irytuje swoją grą aktorską. 

Magiczne podanie Mbappe

Kibica mogą mieć jednak ambiwalentne odczucia, bo piłkarz Paris Saint-Germain imponował szybkością i niezwykłą techniką. Jego podanie do Oliviera Girouda może kandydować do jednego z najpiękniejszych zagrać całego turnieju. 'Ruleta' w stylu Zinedine'a Zidane'a, a wszystko w polu karnym rywali.

Mecz Francja - Belgia 1:0. Mbappe czarował, Umtiti dał finał

Warto również wspomnieć, że przed meczem z Belgią młody napastnik był oszczędzany na ostatnim treningu. Mbappe zmagał się z drobnym urazem, który mógł wpłynąć na jego postawę w półfinale mistrzostw świata, ale okazało się, że był zupełnie inaczej, a krótki odpoczynek tylko mu pomógł. 

Kylian Mbappe w meczu z Belgią:

Strzały - 0 

Wykreowane okazje - 6 

Celne podania - 22 (78,6 % skuteczności)

Próby dryblingu 12 (7 udanych)

Pojedynki 20 (12 udanych)

Faulowany - 3 razy