Akcja ratunkowa. Tajlandia. Kyle Walker ma prezent dla odnalezionych chłopców

Kilkunastu chłopców uwięzionych w jaskini w Tajlandii zostało uratowanych. Kyle Walker, reprezentant Anglii, chce przekazać odnalezionym chłopcom komplet piłkarskich koszulek. Poprosił w tym celu o pomoc internautów.

Z jaskini w Tajlandii uratowano wszystkie uwięzione tam osoby. Grupa spędziła w kompleksie jaskiń aż 18 dni. Tajlandzkie służby przez cały czas prowadziły wyścig z czasem, ponieważ w rejonie Tham Luang cały czas pada deszcz. Jeden z ratowników, który usiłował im pomóc utonął w jaskini. Dzieci jednak przetrwały.

- Niesamowita wiadomość, że wszystkie tajlandzkie dzieci bezpiecznie wydostały się z jaskini. Chciałbym wysłać im koszulki. Czy jest tu ktoś, kto mógłby pomóc mi z ich adresem? - napisał Kyle Walker, reprezentant Anglii, która w półfinale mundialu zmierzy się z Chorwacją.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Jak dzieci trafiły do jaskini w Tajlandii?

- Drużyna piłkarska zaginęła w jaskini 23 czerwca. Według wstępnych ustaleń 25-letni trener w ramach ćwiczeń zabrał dwunastu chłopców na wyprawę po kompleksie jaskiń Tham Luang w Tajlandii. Gdy drużyna znajdowała się w jaskini, zaczął padać intensywny deszcz. Woda zalała korytarze i uniemożliwiła im powrót. 2 lipca młodzi piłkarze zostali odnalezieni przez nurków. Przez około tydzień ratownicy dostarczali uwięzionej drużynie pożywienie i wodę. Akcję ratunkową rozpoczęto w niedzielę.

Akcja była bardzo skomplikowana. Chłopcy mieli do przebycia ok. 4 km. W kilku miejscach ściany jaskini są tak blisko siebie, że ratownicy musieli ściągać butle z tlenem. Jedną osobę do wyjścia z jaskini eskortowało dwóch płetwonurków. Ratownicy obawiali się m.in. tego, że chłopcy mogą wpaść w panikę - donosi portal Gazeta.pl.
Więcej znajdziesz informacji na portalu Gazeta.pl. 

Najnowsze informacje