Najlepsi strzelcy i najskuteczniejsze drużyny Mundialu. Kto strzelił najwięcej bramek?

Największą szansę na zdobycie tytułu króla strzelców ma zawodnik, którego drużyna zajdzie najwyżej w tabeli, bo będzie miał więcej szans zdobycia bramki, ale nie jest to bezwzględna reguła.

Kto był królem strzelców na poprzednich Mundialach?

Jak wiadomo na każdych tego rodzaju zawodach walczą między sobą nie tylko reprezentacje narodowe, ale i zawodnicy - o Koronę Króla Strzelców.

Statystyki poprzednich Mistrzostw Świata pokazują, że nie trzeba wcale strzelić tak dużo bramek, aby zostać najlepszym.

W 2014, 6 bramek zdobył James Rodriguez, w 2010 po 5 trafień zanotowali Wesley Sneijder, Diego Forlan, David Villa i Thomas Muller, w 2006 Miroslav Klose Koronę zdobył również dzięki sześciu golom.

ALASTAIR GRANT/AP

Kto zostanie królem strzelców?

Największą szansę na zdobycie tytułu ma zawodnik, którego drużyna zajdzie najwyżej w tabeli, bo będzie miał więcej szans zdobycia bramki, ale nie jest to bezwzględna reguła.

Za sobą mamy już 60 z 64 meczów Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018. Po zakończonych meczach ćwierćfinałowych klasyfikacja wygląda następująco:

Harry Kane z sześcioma bramkami zdobytymi dla Anglii, w czterech meczach, grając łącznie 363 minuty, więc nie nastąpiła tu duża zmiana odkąd ostatnio przedstawialiśmy Państu ranking.
Romelu Lukaku (cztery mecze i 326 minut na boisku) i choć nie zmienił liczby zdobytych bramek, to doszła mu na konto asysta. Dzięki temu odsunął od siebie Cristiano Ronaldo (cztery mecze i 360 minut na boisku), który z czterema bramkami na koncie jest na czwartym miejscu.


Tu zmianie uległa sytuacja o tyle, że samotnie to miejsce zajmuje Denis Cheryshev z czterema skutecznymi strzałami zdobytymi w pięciu meczach.

Belgia - najskuteczniejsza drużyna Mundialu


Najskuteczniejszą drużyną- z największą ilością zdobytych bramek - jest Belgia, która podczas pięciu rozegranych meczów zdobyła 14 bramek.

Na drugim miejscu, na obecnym etapie jest Anglia i zdobyte 11 punktów. Dalsze pozycje zajmują w kolejności Rosja (11), Chorwacja (10), Francja (9) i Brazylia (8).

Mś 2018. Vincent Kompany, BelgiaMś 2018. Vincent Kompany, Belgia Fot. Matthias Schrader / AP Photo

Dalej w grze utrzymują się: Anglia, Chorwacja, Belgia i Francja, więc klasyfikacja ulegnie jeszcze zmianie.

Mecz Francja Belgia - gdzie obejrzeć?

Więcej o: