Mundial 2018. Luis Enrique został nowym selekcjonerem Hiszpanii

Jak poinformował "Sky Sports" Luis Enrique został nowym selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii. Decyzja ma zostać ogłoszona jeszcze w poniedziałek.

W niedzielę z pracą z reprezentacją Hiszpanii pożegnał się Fernando Hierro, który poprowadził kadrę "La Furia Roja" na mistrzostwach świata w związku ze zwolnieniem Julena Lopeteguitego, kiedy został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Realu Madryt. Hierro wcześniej pełnił funkcję dyrektora sportowego reprezentacji, ale 50-latek postanowił poszukać nowych wyzwań.

Kibice reprezentacji zaczęli zastanawiać się, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji. Zdaniem "Marki" oraz "Sky Sports" to Luis Enrique obejmie stery kadry "La Furia Roja". Co więcej niewykluczone, że jeszcze w poniedziałek zostanie oficjalnie zaprezentowany. Jak napisała "Marca" zadaniem byłego trenera FC Barcelony będzie "przywrócenie Hiszpanii tam, gdzie była za czasów Aragonesa i Del Bosque"

Sam Enrique cieszy się dużym poparciem wśród kibiców. W ankiecie przeprowadzonej przez "Markę" Enrique wygrał z dużą przewagą nad konkurentami. Aż 38 procent ankietowanych wskazało 48-latka jako idealnego kandydata na nowego selekcjonera. Na podium ze znaczną stratą do Enrique znaleźli się Michel oraz Quique Sanchez Flores. Co ciekawe aż 20% ankietowanych wskazało, że nowym trenerem kadry powinien być ktoś inny niż wskazani w ankiecie (oprócz wymienionych byli jeszcze Paco Jemez, Pepe Mel, Gregorio Manzano i Albert Celades).

Nowy selekcjoner reprezentacji zadebiutuje na swoim stanowisku podczas wrześniowego meczu UEFA Ligi Narodów, który Hiszpanie zagrają na wyjeździe z Anglią.

Luis Enrique aktualnie jest bezrobotny, odkąd latem 2017 roku zrezygnował z funkcji trenera FC Barcelony. W przeszłości trenował również AS Romę oraz Celtę Vigo.

Więcej o: