Portugalczycy prowadzą akcję ws. niepotrzebnych telefonów na numery alarmowe. Neymar gwiazdą

Neymar, którego występ na mundialu w Rosji będzie się kojarzył kibicom głównie z jego przesadzonych reakcji na faule rywali, został w słusznym celu wykorzystany przez portugalskie służby.

Portugalczycy starają się uświadomić obywateli w temacie zasadności telefonów dokonywanych na numery alarmowe. Z danych portugalskich służb wynika, że około siedemdziesiąt pięć procent spraw, z którymi Portugalczycy dzwonią na numery alarmowe, nie kwalifikują się do podjęcia interwencji.

Służby postanowiły wykorzystać w swojej kampanii Neymara, nawiązując do jego przesadzonych i niepotrzebnych reakcji po starciach z przeciwnikami.

Mundial 2018. Brazylia - Belgia. Neymar znów symuluje. VAR? Sędzia nawet nie podszedł do monitora

Neymar obiektem kpin

Z piłkarza śmieją się zresztą nie tylko w Portugalii. Internet w ostatnich tygodniach obiegło mnóstwo podobnych obrazków, jak chociażby ten, kiedy na treningu młodych piłkarzy na hasło "Neymar" wszyscy padają na ziemię i symulują kontuzję.

Częste są również kompilacje, na których turlający się po faulu Neymar zastępują białą bilę bilardową podczas rozgrywki snookera, czy też piłkę, z którą przy nodze biegnie podczas meczu Francji z Argentyną Kylian Mbappe.

Cristiano Ronaldo i Juventus, Neymar i Real Madryt?

 

Neymar i wielka porażka

Brazylia z mundialem pożegnała się w ćwierćfinale, gdzie została pokonana przez Belgię (1:2). Po tym spotkaniu Neymar przyznał, że porażkę na mistrzostwach w Rosji traktuje jako największą w swojej karierze.

Więcej o: