Mundial 2018. Ibrahimović: każdy reprezentant Szwecji zasłużył na Złotą Piłkę

- Każdy szwedzki reprezentant zasłużył na Złotą Piłkę. To, co zrobili zostanie zapamiętane na zawsze. Dziękuję za to widowisko! - napisał na Twitterze Zlatan Ibrahimović. Szwecja przegrała ćwierćfinał z Anglią 0:2 i odpadła z turnieju, a to oznacza, że Zlatan przegrał zakład z Davidem Beckhamem.

Ibrahimović nie znalazł się w kadrze Szwecji na MŚ. I choć początkowo twierdził, że "mundial bez Zlatana, to nie mundial", to jednak zmienił zdanie.

Szwedzi najpierw wygrali grupę, gdzie mierzyli się z Koreą Południową (1:0), Niemcami (1:2) oraz Meksykiem (3:0), a następnie pokonali w 1/8 finału Szwajcarów (1:0). Odpadli dopiero w ćwierćfinale po przegranej 0:2 z Anglią. Dla Szwedów występ na turnieju w Rosji był najlepszym w mundialu od 1994 roku, kiedy udało im się zdobyć brązowy medal.

Ibrahimović przegrał zakład z Beckhamem

Kilka dni temu na Twitterze Ibrahimović założył się z Bekchamem.

- Jeśli Anglia wygra, zapraszam cię na kolację do restauracji, którą ty wybierzesz gdziekolwiek na świecie, ale jeśli wygra Szwecja, to zapłacisz za to, co wybiorę w sklepie Ikea, ok?" - napisał zawodnik Los Angeles Galaxy.

Anglik odpisał mu:

- Jeśli Szwecja wygra, to osobiście z tobą pójdę do Ikei, aby kupić to, czego potrzebujesz do umeblowania twojego nowego domu w LA, ale jeśli wygra Anglia, chcę ciebie zobaczyć na Wembley, jedzącego rybę z frytkami w przerwie meczu - odpisał Beckham, który w przeszłości był zawodnikiem Galaxy, a karierę zakończył w 2013 roku.

Ostatecznie Szwed przegrał zakład. Anglia wciąż ma szansę na złoto, ale wpierw musi poradzić sobie w 1/2 finału z Chorwacją. W drugim półfinale Belgowie zagrają z Francją.

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty? Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: