Mundial 2018. Fernando Hierro odchodzi z reprezentacji Hiszpanii

Fernando Hierro kończy swoją pracę przy reprezentacji Hiszpanii. 50-latek całkowicie rozstał się z tamtejszą federacją.

Na dzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata doszło w Hiszpanii do prawdziwego trzęsienia ziemi. Selekcjoner "La Furia Roja" został zwolniony z pełnionej przez siebie funkcji po tym, jak został oficjalnie zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Realu Madryt. Jego obowiązki przejął Fernando Hierro, dotychczasowy dyrektor sportowy kadry.

Początkowo mówiło się, że 50-latek może pozostać na stanowisku, jeżeli osiągnie dobry wynik ze swoim zespołem. Niestety dla niego, Hiszpanie odpadli już w 1/8 finału po karnych z reprezentacją Rosji.

W niedziele hiszpański związek poinformował, że kończy współpracę z Fernando Hierro. Nie będzie on już pełnił funkcji ani selekcjonera, ani dyrektora sportowego. Jak czytamy w komunikacie, była to w pełni decyzja byłego piłkarza Realu Madryt, który chce nowych wyzwań.

Hierro poprowadził zespół w zaledwie czterech spotkaniach. Jeden mecz wygrał, dwa zremisował, a jeden przegrał, ale dopiero po serii rzutów karnych. Wcześniej, przez pół roku, był dyrektorem sportowym kadry, a jeszcze wcześniej przez rok trenerem Realu Oviedo.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem "La Furia Roja".

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.