Mundial 2018. Domagoj Vida krzyczał "Chwała Ukrainie" po zwycięstwie z Rosją

Domagoj Vida, który strzelił bramkę Rosji, a potem pewnie wykorzystał rzut karny, nagrał wideo z byłym kolegą z drużyny Ognjenem Vukojevicem, w którym dedykuje zwycięstwo Ukrainie. - Chwała Ukrainie - mówi Vida.

Domagoj Vida strzelił gola w 101. minucie meczu z Rosją i wyprowadził Chorwację na prowadzenie  Po meczu nagrał wideo z byłym kolegą z drużyny Ognjenem Vukojevicem, w którym dedykuje zwycięstwo Ukrainie.

 

"Chwała Ukrainie!" - krzyczy obrońca w krótkim filmiku, który w Rosji został uznany za bardzo kontrowersyjny. Jest to bowiem slogan antyrosyjskich nacjonalistów z czasów Majdanu w 2014 roku - tak uważają Rosjanie. Vida to piłkarz mocno związany z Ukrainą, bo latach 2012-2018 grał w Dynamie Kijów, a niedawno przeniósł się do tureckiego Besiktasu. 

Danijel Subasić wśród najlepszych bramkarzy mistrzostw. Chorwat wyrównał rekord

Chorwat od razu tłumaczył się, że to tylko żart i nie chciał rozpętać politycznej burzy - To żart, mam przyjaciół na Ukrainie przez grę dla Dynama Kijów. Nie miałem na myśli niczego innego. To zwycięstwo dla Dynamo i dla Ukrainy - mówi dla Sports.ru. FIFA obecnie bada tę sprawę. 

Lubisz ciekawostki sportowe i niebanalne teksty. Wypróbuj nasz nowy newsletter. Zapraszamy, Łukasz Godlewski i Janusz Sadłowski

Więcej o: