Mundial 2018. Danijel Subasić wśród najlepszych bramkarzy mistrzostw. Chorwat wyrównał rekord

Danijel Subasić wyrównał rekord w liczbie obronionych jedenastek w konkursie rzutów karnych.

Reprezentacja Chorwacji w sobotni wieczór awansowała do półfinału mistrzostw świata. W obu pucharowych rundach Chorwaci triumfowali w serii rzutów karnych - najpierw pokonali Danię w 1/8, w ćwierćfinale okazali się lepsi od Rosji.

33-letni Subasić w meczu z Rosją wyrównał rekord, który w 1982 roku ustanowił Harald Schumacher, a w 1990 roku to osiągnięcie powtórzył Sergio Goycochea. Wszyscy trzej bramkarze obronili cztery "jedenastki" wykonywane w konkursach rzutów karnych.

Subasić obronił strzały Christiana Eriksena, Lasse Schoene, Nicolaia Jorgensena, a w sobotnim meczu Fiodora Smołowa (Mario Fernandes strzelił obok bramki).

Bramkarz AS Monaco może jeszcze pobić ten wynik i samodzielnie objąć prowadzenie. Chorwacja podczas tegorocznych mistrzostw świata zagra jeszcze dwa spotkania. Najpierw w środę z Anglią mecz półfinałowy i zależnie od jego wyniku albo w sobotę zagrają w spotkaniu o 3. miejsce albo w niedzielę w wielkim finale. Być może, aby wyłonić zwycięzcę tego pojedynku, również trzeba będzie poczekać na konkurs rzutów karnych.

Subasić zagrał w czterech spotkaniach na mistrzostwach świata. Dwukrotnie zachowywał czyste konto (z Nigerią oraz z Argentyną), a w meczach z Danią oraz Rosją łącznie trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki.

Więcej o: