MŚ 2018. Tite na dłużej z "Canarinhos"? Brazylijska federacja złożyła ofertę selekcjonerowi

Tite otrzymał propozycję nowego kontraktu od brazylijskiej federacji piłkarskiej. Póki co, nie znamy szczegółów umowy.

Reprezentacja Brazylii zakończyła już swój udział w mistrzostwach świata. W piątek "Canarinhos" przegrali z Belgią 1:2 i nie awansowali do półfinału rozgrywek. Dla Brazylijczyków to na pewno będzie wynik mocno niesatysfakcjonujący, ponieważ kibice tej drużyny głośno mówili o wygraniu rosyjskiego turnieju.

Mimo przegranej w ćwierćfinale swoją posadę (którą piastuje od dwóch lat) może zachować Tite. Selekcjoner Brazylijczyków otrzymał ofertę nowego kontraktu od tamtejszej federacji i w ciągu dwóch tygodni ma się do niej ustosunkować. O czas do namysłu poprosił sam selekcjoner.

Jeżeli przyjmie ofertę, będzie pierwszym selekcjonerem od 40 lat, który mimo nie zdobycia mistrzostwa świata utrzyma posadę. Ostatnio taka sytuacja miała miejsce w 1978 roku, kiedy to Brazylia trenowana przez Claudio Coutinho zdobyła brązowy medal na turnieju w Argentynie. W meczu o 3. miejsce "Canarinhos" pokonali wtedy Włochów 2:1.

Od 2016 roku Tite poprowadził zespół w 26 spotkaniach. 20 z nich wygrał, 4 zremisował i zaledwie 2 przegrał. Jego drużyna zdobyła 55 bramek, a straciła zaledwie 8.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.