La Liga. Paulinho może znowu trafić do Guangzhou Evergrande. 50 milionów euro

Wszystko wskazuje na to, że Paulinho przejdzie z Barcelony do Guangzhou Evergrande, czyli swojego poprzedniego klubu. Chińczycy mają zapłacić 50 milionów euro. Przed rokiem zarobili na nim 40 milionów euro.

O ofercie dla Paulinho jako pierwszy napisał Marcelo Bechler, czyli hiszpański dziennikarz, który również jako pierwszy informował o transferze Neymara do PSG i ma dobre informacje z klubu. 

Do sprawy odniósł się także sam Paulinho, który potwierdził, że ma ofertę. - Wracam do Barcelony, by porozmawiać z moim agentem. Mam propozycję z Chin i z jeszcze jednego klubu - mówił po meczu z Belgią dla „Onda Cero”.

50 milionów euro i 14 milionów pensji

Według Bechlera transfer jest bardzo prawdopodobny, a do ustalenia pozostały już tylko ostatnie szczegóły. Barcelona miałaby zarobić na Paulinho aż 50 milionów euro, a warto przypomnieć, że przed rokiem sprowadzali go za 40 milionów euro. Transfer Paulinho wiązałby się także z olbrzymią podwyżką dla piłkarza. Hiszpańskie media podają, że obecnie Brazylijczyk zarabia 5,5 miliona euro. Evergrande chcą mu dać aż 14 milionów euro za sezon gry. 

Transfer jest możliwy o tyle, że Paulinho nie ma paszportu UE, a w lidze hiszpańskiej kluby mają możliwość rejestracji zaledwie trzech piłkarzy poza wspólnoty. Barcelona chciałaby także zyskać środki na kolejne transfery. 

Real Madryt podwyższa cenę za Ronaldo. Już nie 100 milionów

Mundial 2018. Znaleziono przyczynę porażki Niemców? Piłkarze spędzali noce nad grami wideo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.