Mundial 2018. Szwecja - Anglia. Transmisja TV, gdzie obejrzeć mecz?

7 lipca o godzinie 16:00 odbędzie się kolejny ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw świata: Szwecja - Anglia. Gdzie można obejrzeć to spotkanie?

Gdzie obejrzeć mecz Szwecja Anglia?

Po wygranej drużyn Francji oraz Belgii czas na dokończenie fazy ćwierćfinałów. Do rozegrania pozostały dwa mecze: Szwecja - Anglia, oraz Rosja - Chorwacja. Transmisja spotkania Szwecja - Anglia w TVP2, TVP Sport, TVP 4K oraz w internecie na sport.tvp.pl.

Mecz Szwecja - SzwajcariaMecz Szwecja - Szwajcaria Fot. Martin Meissner / AP Photo

Jak Anglia pokona Szwecję

Piszemy o okładce angielskiej gazety w której można zobaczyć jak Anglia pokona drużynę Szwecji
Na okładce czytamy m.in, że piłka musi być dostarczana w pole karne (box - pudełko/pole karne - z języka angielskiego). Anglicy musza też zbudować szczelny mur, co symbolizują drewniane pionki. Co będzie potrzebne? Na okładce czytamy, że determinacja, cierpliwość i wolne sobotnie popołudnie.

23.06.2018, Soczi, Niemcy-Szwecja 2:123.06.2018, Soczi, Niemcy-Szwecja 2:1 Fot. Thanassis Stavrakis / AP Photo

Mecz Szwecja Anglia 7 lipca w Samarze

7 lipca w Samarze Anglia i Szwecja zagrają w meczu, który dla obu reprezentacji ma wagę szczególną. W końcu oba zespoły od blisko ćwierć wieku nie zaszły na mundialu tak daleko. Jeśli Szwecja awansuje do półfinału MŚ, będzie to pierwszy raz od mundialu 1994 w USA, który ukończyli na trzecim miejscu. Anglicy na awans do najlepszej czwórki czekają od mundialu z 1990 roku. We Włoszech zajęli czwarte miejsce.

W reprezentacji Szwecji z zawieszenia wraca Larsson, ale przez nadmierną liczbę żółtych kartek nie będzie mógł zagrać Mikael Lustig. Anglicy wystąpią w optymalnym składzie.

A na Twitterze inny mecz Szwecja - Anglia z gwiazdami Zlatan - Bechham

Zaatakował Ibrahimović, skontrował Beckham

"Mecz" Zlatan - Beckham jest poniekąd nawiązaniem do gier tych zawodników odpowiednio przeciw Anglii i przeciw Szwecji.

Co ciekawe, przeciwko sobie w reprezentacyjnych barwach zagrali oni tylko jeden raz. W listopadzie 2001 roku w towarzyskim meczu na Old Trafford w Manchesterze było 1:1. Beckham strzelił wówczas gola z rzutu karnego.

Gdzie obejrzeć?

Transmisja spotkania Szwecja - Anglia w TVP2, TVP Sport, TVP 4K oraz w internecie na sport.tvp.pl.

Szwecja - Anglia; przewidywane składy

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Więcej o: