Mundial 2018. Robert Lewandowski w ogniu krytyki! "Jego zdolności przywódcze nie istnieją"

Robert Lewandowski zawiódł na mistrzostwach świata w Rosji. Kapitan reprezentacji Polski nie strzelił ani jednego gola, zmarnował kilka sytuacji, a po turnieju musi mierzyć się ostrą krytyką. - Jego zdolności przywódcze nie istnieją - napisali dziennikarze "FourFourTwo".

- Jego zdolności przywódcze jako kapitana nie istnieją. Tuż po porażce z Senegalem pocałował się z żoną, a po klęsce z Kolumbią stwierdził, że drużynie brakuje jakości i ewidentnie nie miał na myśli siebie. Może i jest jednym z najlepszych napastników na świecie, ale polscy kibice muszą być rozczarowani jego osobowością - czytamy.

Magazyn z Wysp Brytyjskich zaznaczył również, że Lewandowski nie pomógł swoim kolegom z reprezentacji na boisku.

- Był królem strzelców eliminacji, zdobył 16 bramek, ale w Rosji nie był w stanie pomóc swojej drużynie. Miał słabe wsparcie, ale taki piłkarz powinien wziąć na siebie ciężar i odpowiedzialność. Rozczarował na drugim kolejnym turnieju. W pięciu meczach Euro 2016 strzelił tylko jednego gola, a teraz zagrał jeszcze gorzej - podkreślają dziennikarze "FourFourTwo".

Robert Lewandowski miał być największą gwiazdą reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Rosji, ale zawiódł na całej linii. Osamotniony, bezradny i nieskuteczny. Piłkarz Bayernu Monachium nie był wstanie odmienić gry Polaków, a na jednej z konferencji prasowych przyznał, że kadra Adama Nawałki nie była w stanie zaprezentować w Rosji nic więcej.

'Kicker' nie oszczędził Lewandowskiego

- To nie jest tak, że przegraliśmy minimalnie. Staraliśmy się, ale na ten moment nie mogliśmy zrobić nic więcej - przyznał Lewandowski po meczu z Kolumbią (0:3).

Słowa Lewandowskiego odbiły się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również w Anglii. Kapitana reprezentacji Polski ostro skrytykowali dziennikarze "FourFourTwo".

***

Mocna opinia o przygotowaniach Lewandowskiego

Lewandowski na wakacjach

Krychowiak pod ostrzałem kibiców

Więcej o: