Mundial 2018. "Adam Nawałka sam nie zrezygnował"

- Adam Nawałka na pewno sam nie zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Andrzej Iwan, były reprezentant, a także dobry kolega Nawałki.

Już 30 lipca Nawałka przestanie być selekcjonerem reprezentacji Polski. Reprezentacji, z którą w dobrym stylu pokazał się na Euro 2016 oraz kompletnie zawiódł oczekiwania kibiców podczas mundialu w Rosji, gdzie nie wyszliśmy nawet z grupy. Podczas pożegnalnej konferencji prasowej Nawałka mówił, że to jego suwerenna decyzja. Ale Andrzej Iwan ma odmienne zdanie.

- Według mnie to tylko oficjalna „wersja dla prasy”. Prezes i trener wyszli z podobnym przekazem do mediów, bo tak lepiej wygląda, Zbyszek uznał, że tyle dla Adama może zrobić. Dzięki temu nie było sugerowania, że ktoś tutaj przegrał i musi ponieść tego konsekwencje w postaci utraty pracy. To są przecież koledzy z boiska, a ich relacje przez ostatnich pięć lat jeszcze się umocniły. Dlatego w tej trudnej chwili byli wobec siebie lojalni - powiedział Iwan w rozmowie z "PS".

Kto go zastąpi? Wciąż nie wiadomo, ale bukmacherzy mają swoje typy. Ich zdaniem faworytem jest Michał Probierz. Ale wydaje się, że większe szanse są, że będzie to ktoś z zagranicy. O potencjalnych kandydatach przeczytasz TU.

Boniek: "Na moim biurku leżą już CV kilku trenerów"