Mundial. Neymar przeleżał już 14 minut na turnieju

Jak wyliczyli dziennikarze szwajcarskiego RTS Sport, Neymar po faulach na mundialu przeleżał już blisko 14 minut (to tyle, ile Sławomir Peszko zagrał przez cały mundial). Najwięcej czasu dla reprezentacji Brazylii zyskał w spotkaniu z Meksykiem. W piątek o godz. 20 Brazylia zagra z Belgią o półfinał.

Od początku więcej dyskutuje się o "symulkach" Neymara niż o jego świetnej grze i golach. Parodię turlającego się reprezentanta Brazylii wykorzystał w swojej reklamie nawet jedna z sieci fast food. RTS Sports postanowiło wyliczyć, ile Brazylia zyskała czasu po faulach na Neymarze.

Neymar jest najczęściej faulowanym piłkarzem piłkarskich mistrzostw świata. W czterech meczach odgwizdano na nim aż 23 przewinienia. Brazylijczyk w bardzo ekspresyjny sposób daje arbitrom znać, że rywal przekroczył przepisy. Często jednak ze swoimi reakcjami przesadza i sporo czasu zajmuje mu podniesienie się z murawy.

Neymar "zyskał" ponad 5 minut z Meksykiem

RTS wyliczyło mecz po meczu, ile czasu Neymar przeleżał w dotychczasowych spotkaniach. W meczu 1/8 finału z Meksykiem na murawie leżał przez dokładnie 5 minut i 29 sekund. Najdłużej nie podnosił się po tym, jak nastąpił na niego Layun - trwało to blisko dwie minuty.

W grupowych meczach też gra była wstrzymywana z powodu Neymara. W spotkaniu z Serbią Brazylijczyk leżał przez minutę i 56 sekund, ze Szwajcarią trzy minuty i 20 sekund, a trzy minuty i trzy sekundy z Kostaryką. Łącznie z 1/8 finału daje to 13 minut i 50 sekund.

VAR "kosztuje" mniej czasu niż rzuty wolne

RTS Sports przypomina, że doliczany przez sędziów czas na koniec pierwszej i drugiej połowy rzadko kiedy pokrywa się z tym, co zostało "stracone" podczas meczu. Z 32 meczów mundialu tylko w jednym czas dodany przez arbitrów był bliski tego, na ile wstrzymano grę (spotkanie Niemcy - Szwecja). Średnio sędziowie przedłużali mecze o siedem minut, a powinni o dwa razy tyle.

Co ciekawe, urazy nie zabierają najwięcej czasu, a stałe fragmenty gry. Z ich powodu traci się blisko 10 minut efektywnego czasu gry. Co ciekawe, konsultacje z systemem VAR zabierają średnio tylko 30 sekund. Według wyliczeń RTS Sports mecz trwa średnio 97 minut, ale piłka jest w grze de facto przez 55 minut.

Od piątku ćwierćfinały

W piątek zagrają Urugwaj z Francją (godz. 16) oraz Brazylia z Belgią (godz. 20). W sobotę Szwecja zagra z Anglią (godz. 16), a Rosja z Chorwacją (godz. 20).

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Brazylia - Meksyk. Neymar znów obrzydliwie symulował?

Mundial. Terminarz mistrzostw świata

Drabinka finałowa i terminarz