Piotr Nowak chce zostać selekcjonerem reprezentacji Polski

Adam Nawałka żegna się z reprezentacją Polski. 30 lipca będzie jego ostatnim dniem na stanowisku selekcjonera polskiej kadry. Jego następcą chciałby zostać Piotr Nowak, były szkoleniowiec Lechii Gdańsk.

- Reprezentacja wymaga korekt, trzeba podejść do tego z nowym entuzjazmem. Miałem nadzieję, że ten entuzjazm znajdziemy we dwóch. Adam Nawałka do 30 lipca jest trenerem reprezentacji Polski. Potem szukamy nowego trenera i będziemy budowali reprezentację w inny sposób - przyznał Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej na pożegnalnej konferencji prasowej Adama Nawałki.

To nie jest ucieczka. Na kogo postawi Boniek?

Selekcjoner, który wyciągnął polską kadrę z marazmu i doprowadził do dwóch wielkich imprez (Euro 2016 we Francji i mistrzostw świata w Rosji) kończy swoją misję. Jego następcą chciałby zostać Piotr Nowak, były szkoleniowiec Lechii Gdańsk - poinformował Piotr Koźmiński, dziennikarz 'Super Expressu'.

Piotr Nowak ma 54 lata. Swoją trenerską karierę rozpoczął w Stanach Zjednoczonych. Najpierw był asystentem w pierwszej reprezentacji USA, a później w reprezentacji młodzieżowej. Następnie przejął zespół Philadelphia Union. Później został dyrektorem technicznym reprezentacji Antiguy i Barbudy.

Ostatnio pracował w Lechii Gdańsk, gdzie najpierw był trenerem, a następnie dyrektorem sportowym. Od stycznia 2018 roku pozostaje bez pracy.

Zbigniew Boniek ze wzruszeniem żegnał Nawałkę

Więcej o: