Mundial. Oficjalnie: Szymon Marciniak wraca do domu. FIFA wyznaczyła arbitrów 1/4 finału

Szymon Marciniak wraca do kraju. FIFA wyznaczyła sędziów, którzy będą sędziować mecze ćwierćfinału mistrzostw świata. Wśród nich nie ma polskiego zespołu sędziów. To olbrzymie zaskoczenie i duża porażka sportowa naszego zespołu sędziowskiego, który przez UEFA jest zaliczany do najlepszych w Europie.

Tuż po fazie grupowej dużo mówiło się o tym, że Szymon Marciniak kończy swój udział na mistrzostwach świata w Rosji. Polak nie został wyznaczony do sędziowania żadnego meczu 1/8 finału, ale FIFA zdecydowała, że nie będzie wyjeżdżał jeszcze z Rosji.

Polacy czekali w Moskwie

Polski zespół arbitrów spędził więc kilka dni w bazie sędziów w Moskwie, gdzie czekał na rozwój sytuacji. W mediach pojawiały się informacje, że jest to dla niego koniec pracy na mundialu, ale wszyscy po cichu liczyli, że polska grupa sędziów dostanie mecz w ćwierćfinale - tak się jednak nie stało i teraz wiemy już na pewno, że Polacy muszą wrócić do kraju. 

Kara za brak rzutu karnego

Odesłanie do Polski to kara za brak podyktowania rzutu karnego dla Szwecji w meczu przeciwko Niemcom (1:2). Z mundialu wyjeżdża także sędzia Clement Turpin, który w tamtym meczu był arbitrem VAR. 

Trzeba przyznać, że brak Szymona Marciniaka w fazie pucharowej Mistrzostw Świata to  zdecydowanie większe zaskoczenie niż odpadnięcie reprezentacji Polski. Władze UEFA zaliczają polski zespół arbitrów do jednych z najlepszych w Europie, dlatego trzeba przyznać, że jedynie dwa mecze na mistrzostwach świata to duża sportowa porażka. 

Kto będzie sędziował ćwierćfinały?

Mecz Urugwaj – Francja poprowadzi Nestor Pitana z Argentyny, a drugie spotkanie, w którym Brazylia zmierzy się z Belgią – Milorad Mazic z Serbii.

W sobotę spotkanie Szwecja – Anglia poprowadzi Bjorn Kuipers z Holandii, natomiast mecz Rosja – Chorwacja Sandro Ricci z Brazylii.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Mundial. FIFA dała prezent chłopcu, który płakał po porażce Polski. Pocieszali go Kolumbijczycy [wideo]