Mistrzoswa świata 2018. Miguel Layun otrzymuje pogróżki od brazylijskich kibiców

Reprezentant Meksyku, Miguel Layun, otrzymał groźby od brazylijskich kibiców po tym, jak umyślnie nadepnął na stopę Neymara w trakcie meczu z Brazylią w 1/8 finału. Pogróżki otrzymała także rodzina piłkarza.

W spotkaniu 1/8 finału mistrzostw świata w Rosji, reprezentacja Meksyku przegrała z Brazylią 0:2. Po meczu najgłośniej w mediach było jednak nie o wydarzeniach boiskowych, a o zachowaniu Miguela Layuna. Piłkarz w trakcie spotkania umyślnie nadepnął na stopę leżącego za linią boczną Neymara. Jego skandaliczne zachowanie wywołało ogromne zamieszanie na murawie, a sędzia skorzystał z konsutltacji VAR. Po niej ukarał zawodnika żółtą kartką, co nie spodobało się piłkarzom i fanom Canarinhos.

Lawinę negatywnych komentarzy wywołał również komentarz Layuna, który po zakończeniu spotkania z Brazylią powiedział: Jeśli Neymar boi się, że ktoś go dotknie, to niech lepiej zostanie w domu i zajmie się czymś innym, niż futbolem.

W poście opublikowanym na instagramowym koncie Layuna, pojawiło się mnóstwo negatywnych wpisów. "Jesteś śmieciem" - pisali niektórzy. Teraz meksykański zawodnik odniósł się do obraźliwych komentarzy i... pogróżek, który otrzymywał on i jego rodzina.

- Jeżeli ktokolwiek ma problem z tym, co stało się podczas gry - sędzia po konsultacji VAR powiedział mi, że widać, iż nadepnięcie na stopę Neymara nie było umyślne. Nie mam kłopotu z tym, że wysyłacie mi wiadomości z pogróżkami, czy wyrażacie negatywne komentarze. Rozumiem, że to część tego sportu, ale proszę o szacunek dla mojej rodziny, bo tego nie będę dłużej akceptował. Dziękuję - napisał 30-latek, na co dzień występujący w FC Porto.

Więcej o: