Kto wygra Mundial? Sytuacja w ćwierćfinale Mistrzostw Świata.

Przed nami ćwierćfinały Mistrzostw Świata. Czy spełniły się przewidywania największych prognostyków przed Mundialem? Kto ma największe szanse na finał? Sprawdzamy faworytów Mundialu. W ćwierćfinałach zagrają: Urugwaj z Francją; Brazylia z Belgią; Szwecja z Anglią i Rosja z Chorwacją.

Kto wygra Mundial - sytuacja już po meczach 1/8 finału,


Za nami już 56 meczów Mistrzostw Świata Rosja 2018. Zakończyły się mecze 1/8 finału, w których odpadły drużyny Kolumbii (Kolumbia – Anglia 3:4, po karnych) i Japonii (Japonia – Belgia 2:3). Zaskoczeniem była porażka reprezentacji Hiszpanii, która jeszcze nie dawno typowana była na pretendenta do pucharu.

Z zestawienia przygotowanego w zeszłym roku przez dziennik "The Guardian" faworyci już odpadli. Zobacz kogo typowano na faworytów do wygrania Mundialu.

Media po meczu Kolumbia - AngliaMedia po meczu Kolumbia - Anglia Express

Ćwierćfinały Mistrzostw Świata - Anglia w drodze po wygranie Mundialu?

W ćwierćfinałach zagrają: Urugwaj z Francją; Brazylia z Belgią; Szwecja z Anglią i Rosja z Chorwacją.

Według wielu statystyk FIFA najskuteczniejszą pod wieloma względami drużyną jest reprezentacja Anglii. W tej drużynie jest też kandydat na króla strzelców- Harry Kane, który zdobył w Mundialu 2018 już 6 bramek.  Czy to odpowiednie przesłanki, żeby typować ten zespół na tegorocznego Mistrza Świata w piłce nożnej?

Duże szanse temu zespołowi daje model stworzony przez bank Goldman Sachs. Wg ich założeń dojdzie do finału, w którym przegra z Brazylią.

Media po meczu Kolumbia - AngliaKUBA ATYS

Brazylia przegra w finale?

W barwach Brazylii gra inny ciekawy zawodnik- NEYMAR, który co prawda nie jest tak skuteczny jak Kane, ale ma na swoim koncie najwięcej prób (24 strzały), z których 2 zakończone bramką. Zespół banku przewidział wygraną Belgów, ale dawał większe szanse naszej reprezentacji kierowanej przez Adama Nawałkę.

Terminarz 1/4 finału mistrzostw świata: zobacz

terminarz

6 lipca (piątek), 16:00 (Niżny Nowogród) - Urugwaj - Francja

6 lipca (piątek), 20:00 (Kazań) - Brazylia - Belgia

7 lipca (sobota), 16:00 (Samara) - Szwecja - Anglia

7 lipca (sobota), 20:00 (Soczi) - Rosja - Chorwacja

Więcej o: