Chelsea odrzuciła ofertę Barcelony. Willian nie trafi do Hiszpanii?

FC Barcelona złożyła ofertę na zakup Williana. Mistrzowie Hiszpanii zaproponowali za reprezentanta Brazylii 50 mln funtów, ale władze The Blues odrzuciły propozycję, nie wykluczając przy tym kontynuowania negocjacji - informuje Sky Sports.

Willian to jeden z najlepszych zawodników reprezentacji Brazylii na mundialu w Rosji. Gola co prawda jeszcze żadnego nie strzelił, ale miał ogromny wpływ na grę ofensywną swojego zespołu, we wszystkich spotkaniach na MŚ, szczególnie w starciu 1/8 finału z Meksykiem (2:0).

Dobrymi występami na mistrzostwach świata Willian zwrócił na siebie uwagę właścicieli Barcelony, którzy złożyli za niego pierwszą ofertę. 50 mln funtów nie przekonało jednak Chelsea, która za swojego skrzydłowego oczekuje większej kwoty. Zdaniem brytyjskich mediów, dalszych negocjacji i sprzedaży 29-latka nie wyklucza.

The Blues sprzedając Williana, chcą zapewnić sobie środki na letnie wzmocnienia. Do angielskiego klubu mogą bowiem trafić Aleksandar Gołowin, Daniele Rugani i Alisson Becker.

Willian jest piłkarzem Chelsea od 2013 roku. Do tej pory w barwach Londyńczyków rozegrał 236 spotkań, w których zdobył 44 bramki i zaliczył 39 asyst.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter >>>

>> Juventus zainteresowany sprowadzeniem Paulinho

>> Carlitos chce zmienić klub. Legia Warszawa złożyła ofertę

Więcej o: