Sport.pl

Mistrzostwa świata. Kapitalne zachowanie Japonii. Posprzątali szatnie po meczu

Japonia przegrała z Belgią 2:3, mimo że prowadziła już 2:0. Po meczu ekipa porządkowa była jednak zaskoczona stanem szatni, który zostawili Japończycy. Szatnia była była idealnie wysprzątana.

Polscy kibice spierają się, czy "nasza" grupa H była mocna czy słaba. Jedno jest pewne, była ona najbardziej kulturalna ze wszystkich. 

Po meczu Polska - Senegal świat obiegło wideo, jak kibice Senegalu sprzątają trybuny po meczu. Okazuje się jednak, że piłkarze Japonii poszli o krok dalej i idealnie wysprzątali swoją szatnię po meczu z Belgią. 

Wielu piłkarzy zdemolowałoby szatnie po takim meczu, ale nie Japończycy. Na Twitterze furorę robi zdjęcie, jak wyglądała przebieralnia po meczu. Okazuje się, że została ona idealnie posprzątana, a służby sprzątające nie musiały nic robić.

Piłkarze Japonii mogli być wściekli po porażce w dramatycznych okolicznościach. Gracze Akiry Nishino prowadzili już 2:0, ale potem Belgia strzeliła dwie bramki, a w ostatniej akcji meczu wyszła na prowadzenie.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter 

Sprawdź, kto może zagrać w finale mundialu

Najnowsze informacje

Komentarze (125)
Mistrzostwa świata. Kapitalne zachowanie Japonii. Posprzątali szatnie po meczu
Zaloguj się
 • dustie

  Oceniono 29 razy 29

  W Japonii sprzątanie po sobie to podstawowy element kultury. Uczniowie w szkołach sprzątają sale lekcyjne, korytarze i chyba też inne pomieszczenia użytkowe (łazienki, magazynki). Nawet jeśli nie każdy Japończyk jest takim czyściochem, to zachowanie reprezentacji pod tym względem zupełnie nie dziwi.

 • danuel

  Oceniono 31 razy 23

  Niesłychane sportowcy i na dodatek kulturalni ludzie. W Polsce nie do pomyślenia.

 • kisssmyass

  Oceniono 13 razy 13

  kultura osobista to trzymanie na smyczy egoizmu, samo-dyscyplina moralna. Pełny szacunek dla Japończyków. I to jeszcze po przegranej, mało co wygranej, że też im się chciało! Brawo!

 • zygmar56

  Oceniono 11 razy 11

  I to jest honor !!! A polska reprezentacja walczyła o honor? Żenada.Razem ze Strejlau .

 • merkury-3

  Oceniono 23 razy 11

  Japonczycy i Senegalczycy to widocznie narody z kultura nie jak poscy biali patrioci ci by zdemolowali szatnie a ludzi o ciemnej karnacji powyzywali by od ciapatych . Niestety ale w autobusach i tramwajach najbardziej smierdzi w Polsce.

 • js08836

  Oceniono 9 razy 7

  Kultura ludzi ze wschodu, jest nie do pobicia. Koreańczycy sprzątali śmieci pozostawione po swoich kibicach. Teraz piłkarze z Japonii dosłownie wylizali szatnię, no i ten napis, dziękujemy. Wielkie brawa i wielki szacunek dla obydwu drużyn. Ciekawe, jaki największy chlew pozostawili piłkarze z innych ekip.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX