Wyniki mundialu 2018. 2. lipca. Brazylia - Meksyk, Belgia - Japonia

2 lipca odbyły się dwa mecze 1/8 finału MŚ 2018. Brazylia pokonała Meksyk 2:0, natomiast Belgia wygrała z Japonią 3:2.

Brazylia - Meksyk. Neymar i Roberto Firmino dają zwycięstwo!

"Jedyne co pokazał, to nowa fryzura" - tak o Neymarze pisały brazylijskie media po spotkaniach fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji. W 1/8 finału 26-latek pokazał jednak zdecydowanie więcej, bo strzelił gola, zaliczył asystę przy bramce Roberto Firmino, i poprowadził reprezentację Brazylii do ćwierćfinału, gdzie jego drużyna zagra z Belgią.

Neymar otworzył wynik spotkania w 51. minucie po ładnej asyście Williana. Przy drugim golu gwiazda Paris Saint-Germain zaliczyła asystę. W 88. minucie z najbliższej odległości - zaledwie dwie minuty po wejściu na boisko - trafił Roberto Firmino.

Belgia - Japonia. Nacer Chadli i Marouane Fellaini bohaterami Belgii!

Belgia pokonała Japonię 3:2 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. Zespół Roberto Martineza sukces zawdzięcza przede wszystkim piłkarzom wprowadzonym z ławki rezerwowych.

Kiedy wydawało się, że w meczu w Rostowie będziemy mieli dogrywkę, Belgowie rozpoczęli kontratak. Po złym dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę złapał Thibaut Courtois, dalej poprowadził ją Kevin De Bruyne i podał do prawej strony, skąd w pole karne dograł Thomas Meunier. Piłkę przepuścił jeszcze Romelu Lukaku, a z bliska na 3:2 do japońskiej bramki wbił ją Nacer Chadli, czyli jeden z dwóch zmienników!

Ależ to był mecz, ależ to były emocje! W meczu rozegranym w Rostowie mieliśmy niemal wszystko - ładne gole, zwroty akcji, nieoczywistych bohaterów. A wszystko zaczęło się od przyzwoitej, wyrównanej, acz nieporywającej pierwszej połowy.

To co najlepsze rozpoczęło się jednak zaraz po przerwie. W 48. minucie kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Gaku Shibasaki, który wypuścił w pole karne Genki Haraguchiego. Kiedy wydawało się, że zawodnik Hannoveru zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału, ten nagle uderzył w dalszy róg bramki Courtoisa i dał Japończykom prowadzenie.

Belgowie jeszcze nie zdążyli otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki, a już przegrywali 0:2. Przed polem karnym piłka spadła pod nogi Takashi Inuiego, który potężnym strzałem w dolny róg nie dał szans bramkarzowi Chelsea na skuteczną interwencję.

Belgowie byli w szoku, ale nie poddali się, a pomocną dłoń podał im japoński bramkarz - Eiji Kawashima. W 69. minucie przez jego beznadziejny błąd spowodował, że gola głową z dystansu i ostrego kąta strzelił Jan Vertonghen.

Belgowie dostali impuls, który pięć minut później zamienili na wyrównującą bramkę. Po dośrodkowaniu Edena Hazarda gola głową z bliska strzelił Marouane Fellaini. Warto podkreślić, że pomocnik Manchesteru United na boisku pojawił się niespełna 10 minut wcześniej, zmieniając słabego w poniedziałek Driesa Mertensa.

Ćwierćfinał Brazylia - Belgia

W ćwierćfinale w piątek Brazylia zagra z Belgią o 20.00. Z kim zwycięzca może zmierzyć się w półfinale i jak wygląda druga część drabinki? To wszystko oraz wytypować mundial można tutaj >>