Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Brazylia - Meksyk. Juan Carlos Osorio: Piłka nożna to gra dla mężczyzn, a nie klaunów

- Piłka nożna to gra dla mężczyzn, a nie klaunów - powiedział trener Meksyku Juan Carlos Osorio po porażce jego drużyny z Brazylią (0:2) w 1/8 finału mistrzostw świata 2018.

W trakcie meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Neymara. Brazylijczyk po raz kolejny leżał na boisku, sugerując kolejną kontuzję. Jego zachowania nie mógł znieść Miguel Layun. Meksykanin chciał podnieść rywala z murawy, ale jednocześnie nastąpił na stopę rywala. Neymar zaczął się wić i rzucać z bólu, ale zdecydowanie przesadzał ze swoimi żywiołowymi reakcjami.

Osorio powiedział, że "sędzia sprzyjał Brazylii". - Tracenie tyle czasu ze względu na leżącego piłkarza to wstyd dla futbolu. Piłka nożna to gra dla mężczyzn, a nie klaunów. Brazylijczycy byli chronieni przez sędziego, który zbyt często interweniował.

Jeden z dziennikarzy dopytał, czy chodzi o Neymara. - To pańska interpretacja. Ja nic o Neymarze nie mówiłem. I chyba mam prawo do swojej opinii - odpowiedział Osorio.

- Powstrzymywanie Brazylii pokazuje nasz poziom. Brakowało nam skuteczności w ataku, im nie. Musimy nadal eksportować naszych piłkarzy, dzięki temu podnosimy poziom. Chciałbym podziękować naszym kibicom, byli fantastyczni. Przepraszamy ich. Oni wygrali mistrzostwo świata.

- Moja przyszłość jest najmniej istotną rzeczą. Decyzję podejmę wraz z władzami federacji - zakończył Osorio.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Brazylia - Meksyk. Neymar znów obrzydliwie symulował?

Brazylia - Meksyk. Neymar i Roberto Firmino dają zwycięstwo! Brazylia w ćwierćfinale mundialu

Brazylia - Meksyk. Neymar z najlepszym meczem na mundialu

Więcej o: