Mistrzostwa świata w piłce nożnej. Brazylia - Meksyk. Neymar znów obrzydliwie symulował?

Kolejna symulka ze strony Neymara czy jednak chamstwo meksykańskiego zawodnika? W meczu 1/8 finału MŚ doszło do kolejnej kontrowersyjnej sytuacji z udziałem gwiazdora PSG.

71. minuta 1/8 finału piłkarskich mistrzostw świata. Neymar po raz kolejny leży na boisku, sugerując kolejną kontuzję. Zachowania rywala znieść nie może już Miguel Layun i próbuje podnieść przeciwnika z murawy.

Jednocześnie Meksykanin następuje na stopę Neymara, po czym ten zaczyna wić i rzucać się z bólu. Kolejna symulka Brazylijczyka? Zbliżenia kamer pokazują, że zawodnik PSG rzeczywiście mógł ucierpieć, jednak zastanawiające jest, czy aż na tyle, by właśnie w taki sposób okazywać cierpienie.

Sprawę zdaje się rozstrzygać decyzja sędziego, który poprosił VAR o informację, co dokładnie zdarzyło się przy linii bocznej. Arbiter meczu Brazylia - Meksyk nie wyciągnął żadnych konsekwencji wobec obu piłkarzy.

Brazylijczycy pokonali Meksyk 2:0 po golach Neymara i Roberto Firmino. W ćwierćfinale, zespół Tite zagra ze zwycięzcą pary Belgia - Japonia. To spotkanie w poniedziałek o godz. 20.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Brazylia - Meksyk. Neymar z najlepszym meczem na mundialu

Brazylia - Meksyk. Neymar i Roberto Firmino dają zwycięstwo! Brazylia w ćwierćfinale mundialu

Więcej o: