Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Fernando Hierro odejdzie z reprezentacji Hiszpanii? Quique Setien, Luis Enrique i Michel wśród kandydatów

Fernando Hierro prawdopodobnie przestanie pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Hiszpanii - informuje "ABC". Podaje też możliwych kandydatów do zastąpienia go.

Przypomnijmy: Fernando Hierro był dyrektorem sportowym kadry. Przejął funkcję trenera po tym, jak tuż przed mistrzostwami świata zwolniony został Julen Lopetegui. Hiszpańska federacja podjęła taką decyzję po tym, jak Lopetegui dogadał się z Realem Madryt za jej plecami.

Prezes federacji Luis Rubiales jak na razie nie chce rozmawiać o przyszłości Hierro, tak samo jak i sam zainteresowany. - Podejmiemy decyzję w ciągu najbliższych tygodni - powiedział Rubiales.

Przeciwko Hierro przemawia głównie małe doświadczenie trenerskie, przez które był krytykowany już w trakcie mundialu. Prowadzona przez niego Hiszpania odpadła w 1/8 finału po porażce z Rosją (1:1, 3:4 w karnych).

- Jeśli Hierro odmówi, albo Rubiales wybierze inną opcję, to nie ma zbyt wielu możliwości - pisze "ABC". Wśród kandydatów znajdują się Quique Setien, Luis Enrique oraz Michel. Setien ma jednak ważny kontrakt z Betisem, a Luis Enrique ma nie najlepsze relacje z prasą. Michel jest obecnie bezrobotny, w styczniu tego roku został zwolniony z Malagi.

Najważniejszym zadaniem nowego trenera według ABC będzie złamanie "fatalnego cyklu" kadry. Na MŚ 2014 Hiszpania odpadła w fazie grupowej, a na Euro 2016 i MŚ 2018 w 1/8 finału. Ważna będzie zmiana stylu gry drużyny oraz zakończenie rewolucji w kadrze zapoczątkowanej przez Lopeteguiego. Zawodnicy tacy jak Isco, Alvaro Odriozola, Saul czy Marco Asensio mają być teraz kluczowi. Pierwszym wyzwaniem będzie Liga Narodów, czyli nowe rozgrywki UEFA. Hiszpania zagra z Anglią i Chorwacją.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.