Robert Lewandowski rozmawiał z Niko Kovacem. Nowy trener Bayernu zachwala go

- Robert Lewandowski rozmawiał ze mną przez telefon - powiedział na pierwszej konferencji prasowej nowy trener Bayernu Monachium Niko Kovac.

W maju agent Roberta Lewandowskiego Pini Zahavi powiedział, że Polak "potrzebuje zmiany". Jego marzeniem jest transfer do Realu Madryt, ale jest on w tej chwili bardzo mało prawdopodobny.

Polakiem interesują się również Manchester United i Chelsea, ale wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski zostanie w Bayernie. 

- Bayern ma bardzo mocny skład, wszyscy zawodnicy są na niesamowitym poziomie. Chciałbym ich tutaj zatrzymać, ale wiem, że pewne rzeczy mogą się zdarzyć na rynku transferowym. Obecnie nic się nie dzieje - powiedział Niko Kovac.

- Rozmawiałem przez telefon z Lewandowskim i przekazałem mu swoją opinię. Czekam na współpracę z nim. To napastnik klasy światowej, który wiele osiągnął w tym klubie i w przyszłości nadal będzie grał na tym poziomie.

Kovac wypowiedział się również na temat sensacyjnego odpadnięcia reprezentacji Niemiec z mistrzostw świata już w fazie grupowej. Bayern Monachium ma wielu przedstawicieli w tej kadrze. - To wkurzające i frustrujące. Jednak jako trener Bayernu jestem całkiem zadowolony, bo kilku piłkarzy szybciej do mnie dołączy.

- Rozczarowanie jest duże, ale myślę, że na wakacjach o tym zapomną. Myślę, że już od pierwszego dnia treningów będą w pełni zmotywowani, oczekuję od nich pasji i ambicji. To piłkarze, którzy chcą wygrywać więcej tytułów, mimo tego, że wiele już wygrali.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Więcej o: