Mundial 2018. Jorge Sampaoli odejdzie z reprezentacji Argentyny? Media są przekonane co do jego przyszłości

Zdaniem TNT Sports Jorge Sampaoli odejdzie z reprezentacji Argentyny. Władze tamtejszej federacji podobno już podjęły decyzję.

Reprezentacja Argentyny odpadła z finałów mistrzostw świata w 1/8 finału po meczu z Francją (3:4). Do fazy pucharowej "Albiceleste" dostali się w dramatycznych okolicznościach, dopiero w ostatniej kolejce. Przeciwko "Trójkolorowym" dzielnie walczyli, ale ostatecznie odpadli.

W trakcie turnieju wiele mówiło się o konflikcie w szatni na linii selekcjoner-piłkarze i o generalnym braku posłuchu wśród kadrowiczów u trenera Jorge Sampaoliego. Sytuacja miała do tego stopnia eskalować, że według niektórych źródeł skład na mecz z Nigerią wystawiał duet Mascherano-Messi.

Zdaniem "TNT Sports" jest już przesądzone, że Sampaoli rozstanie się z drużyną i nie będzie dłużej selekcjonerem reprezentacji Argentyny. W najbliższych dniach ma dojść do spotkania władz tamtejszego związku piłkarskiego (AFA) z trenerem. Działacze mają go poprosić o złożenie rezygnacji z pełnionej przez siebie funkcji. Nawet jeżeli propozycja zostanie odrzucona, to i tak władze zamierzają zwolnić 58-latka.

Działacze AFA chcą poprosić Sampaoliego o złożenie rezygnacji, ponieważ obecny kontrakt trenera z federacją obowiązuje aż do końca czerwca 2022 roku. Jeżeli to federacja sama zwolni selekcjonera, to będzie musiała mu wypłacić ogromne odszkodowanie za wcześniejsze rozwiązanie kontraktu. Mowa jest nawet o 20 milionach dolarów.

Póki co media milczą odnośnie następcy Sampaoliego, ale można być pewnym, że lista potencjalnych selekcjonerów zostanie ujawniona, jak tylko 58-latek zostanie zwolniony z pełnionej przez siebie funkcji

Mistrzostwa świata w Rosji wchodzą już w decydującą fazę. Pogromcy Argentyńczyków, czyli Francuzi w ćwierćfinale zagrają z Urugwajem. Zwycięzcę całych mistrzostw poznamy 15 lipca, kiedy to odbędzie się finał na stadionie Łużniki w Moskwie.

Jeśli lubisz czytać Sport.pl, wypróbuj nasz nowy newsletter

Więcej o: