Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Chorwacja - Dania. Danijel Subasić oddał hołd zmarłemu koledze

Danijel Subasić po meczu z Danią (1:1 k. 4:3) oddał hołd zmarłemu koledze, który zginął w wypadku samochodowym.

Reprezentacja Chorwacji wygrała po rzutach karnych z Danią i tym samym zagra w ćwierćfinale mistrzostw świata. Mecz odbędzie się 7 lipca w Soczi z gospodarzami turnieju, Rosją.

Po wykonaniu ostatniej "jedenastki" radości Chorwatów nie było końca. Po spotkaniu bramkarz bałkańskiej ekipy, Danijel Subasić ściągnął bluzę bramkarską, pod którą był t-shirt upamiętniający tragicznie zmarłego 10 lat temu w wypadku samochodowym przyjaciela golkipera AS Monaco.

Jeden z bohaterów meczu przeciwko Danii zwycięstwo swojej drużyny zadedykował zmarłemu koledze, Hrvoje Cusiciowi. - Hrvoje będzie na zawsze w mojej pamięci - powiedział Subasić.

- Wszyscy szanują chłopaków, ponieważ zagrali trudny mecz, ale pokazaliśmy w nim siłę. Konkurs rzutów karnych to zawsze loteria i cieszę się, że ta loteria została przez nas wygrana - podsumował mecz 33-letni bramkarz.

- Próbowali wrzucać futbolówkę w nasze pole karne, czy to z autu czy ze stojącej piłki. Ciężko się nam przeciwko nim grało, ale przechodzimy dalej.

W kolejnej rundzie przeciwko Rosji trenowanej przez Stanisława Czeczesowa - To silna drużyna i grają u siebie. To nie będzie łatwy mecz - zakończył Subasić. Mecz odbędzie się 7 lipca o godz. 20.

Więcej o: