Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Urugwaj - Portugalia 2:1. Edinson Cavani: Poczułem ukłucie w łydce, czekam na badania

Edinson Cavani był bohaterem drugiego meczu 1/8 finału rosyjskiego mundialu. Napastnik Urugwaju zdobył dla niego oba gole w wygranym 2:1 spotkaniu z Portugalią. Niestety, w 71. minucie zszedł z boiska z powodu kontuzji. - Mam nadzieję, że to nic poważnego, ale czekam na badania - mówił po meczu

Najpierw kapitalna, bardzo mocna "główka" po błyskawicznej, dwójkowej akcji z Luisem Suarezem. Później fantastyczny, techniczny strzał z kilkunastu metrów w kierunku dalszego słupka portugalskiej bramki - tak Cavani strzelał w sobotnim meczu.

A tak - z pomocą Cristiano Ronaldo, który chciał, by próbującej gonić wynik Portugalii zmiana w zespole rywali zabrała jak najmniej czasu - schodził z boiska.

Kibicom Urugwaju kontuzja Cavaniego na pewno zmąciła nieco radość z awansu do ćwierćfinału. Ale już z wypowiedzi piłkarza Paris Saint Germain wynika, że on sam szczególnie się nie przejął.

- Jestem szczęśliwy i podekscytowany. Brak mi słów, żeby wyrazić, jak bardzo. Zastanawiam się, jak świętują ludzie w Urugwaju. Dalej gramy o nasze marzenie - mówił. - Kontuzja? Poczułem ukłucie w łydce. Ale mam nadzieję, że to nic poważnego. Czekam na badania - dodał.

W nieco innym tonie o urazie swojego zawodnika mówił Oscar Tabarez. - Jesteśmy zmartwieni kontuzją Cavaniego, ale jeszcze nie wiemy jaka będzie diagnoza - stwierdził trener Urugwaju.

Cavani będzie miał kilka dni na dojście do pełnej dyspozycji. Ćwierćfinałowe starcie Urugwaju z Francją zaplanowano na 6 lipca.

Zobacz wideo
Więcej o: