Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Francja - Argentyna 4:3. Roger: Mbappe nie dał się złapać, Messi wyglądał jakby miał problem

- Mbappe był najlepszy nie tylko dlatego, że zdobył dwie bramki i wypracował rzut karny. On niesamowicie biegał, nie dał się złapać. Messi zanotował dwie asysty, ale nie cieszył się tak grą, przez cały turniej wyglądał jakby miał problem. Może z trenerem, może z kimś z drużyny - komentuje Roger Guerreiro, były reprezentant Polski pochodzący z Brazylii

To był najlepszy mecz tych mistrzostw. Świetna technika zawodników, walka z obu stron, zwroty sytuacji, zmiany wyników, mnóstwo emocji. I dla drużyn, i dla kibiców. Faza pucharowa zaczęła się rewelacyjnie, chyba nikt nie ma wątpliwości, że aż tak dobrego meczu na rosyjskim mundialu jeszcze nie było.

Szkoda, że Argentyna znów bazowała tylko na indywidualnościach, na talencie swoich poszczególnych gwiazd jak Messi, Di Maria, Aguero, a nie na tym, co te gwiazdy mogłyby i powinny stworzyć razem. Oni znów nie grali jak jeden zespół. Mimo wszystko zagrali podobnie jak w fazie grupowej. Między nimi a Francją było widać różnicę. Francuzi są zespołem i chociaż wynik nie mówi, że wygrali zdecydowanie, to moim zdaniem kontrolowali mecz. Gdyby nie błędy popełnione przez nich w obronie, Argentyna nie miałaby szans.

Messi miał w tym meczu dwie asysty. Statystyka niezła, ale prawda jest taka, że nie grał swojej najlepszej piłki. On w całym turnieju nie wyglądał na zadowolonego, nie cieszył się futbolem. Nie wiem dlaczego, może ma jakieś problemy w drużynie, może z trenerem, może z innymi zawodnikami. Wiemy, że ma ogromny talent, że potrafi zrobić wszystko. Nie mówię, że się nie starał. Reagował, walczył, ale nie aż tak jak Kylian Mbappe.

Mbappe był najlepszy na boisku nie tylko dlatego, że zdobył dwie bramki i wypracował rzut karny. On niesamowicie biegał. I z przodu, i w defensywie. Messi kiedy miał piłkę, to coś z nią robił, ale nie pokazywał się aż tak, nie biegał jak Mbappe, nie był tak aktywny.

Dla mnie występ Mbappe w tym meczu był najlepszym popisem jednego zawodnika w rosyjskich mistrzostwach. On pokazał całą swoją jakość, wszystko, co ma. Nikt go nie mógł zatrzymać. Biegał i biegał, był bardzo silny i bardzo szybki, nie dawał ani się dogonić, ani odebrać sobie piłki. Tworzył okazje i świetnie je wykorzystywał. To jest w tej chwili najbardziej utalentowany zawodnik na świecie. Ma dopiero 19 lat i dalej będzie się rozwijał, robi to cały czas. Jeszcze nie jest numerem jeden, jeszcze przed nim wymienimy Messiego, Ronaldo czy Neymara. Ale Francuz ma wielką szansę zostać kimś tak dobrym i tak popularnym jak ta trójka.

Więcej o: