Mistrzostwa świata 2018. Francja - Argentyna 4:3. Mbappe poprowadził Francję do ćwierćfinału

Francja pokonała Argentynę 4:3 po kapitalnym widowisku, którego stawką był ćwierćfinał piłkarskich mistrzostw świata. Niekwestionowanym bohaterem Trójkolorowych był Kylian Mbappe, autor dwóch bramek.

Kariera 19-letniego Mbappe rozwija się w błyskawicznym tempie. W sezonie 2016/2017 młody Francuz poprowadził AS Monaco do pierwszego od dwóch dekad mistrzostwa kraju. Po dwóch latach jest bohaterem już nie tylko Księstwa, ale całej Francji.

Przeciwko Argentynie okazał się kluczowy. W 13. minucie wywalczył po kapitalnym rajdzie przez całe boisko rzut karny, który na bramkę otwierającą wynik zamienił Antoine Griezmann. Prawdziwy koncert dał jednak dopiero w drugiej połowie, kiedy najpierw pozwolił ponownie wyjść swojej drużynie na prowadzenie, a potem drugim trafieniem niemal rozstrzygnął losy sobotniej rywalizacji. Warto odnotować, że przez cały mecz oddał tylko dwa strzały.

Miał łącznie udział przy trzech golach, a przy tym robił przewagę w ataku dryblingami. Na dziesięć prób pojedynków z rywalami siedmiokrotnie był górą, w tym raz w akcji bramkowej na 3:2.

Jak Pele?

Mbappe występem przeciwko Albicelestes przeszedł do historii. Jest pierwszym nastolatkiem od czasu występu Pele przeciwko Szwecji w 1958 roku, który zdobył dwie bramki w jednym meczu mistrzostw świata.

Jeśli napastnik Trójkolorowych utrzyma wysoką dyspozycję, może powalczyć o koronę króla strzelców mundialu. Obecnie na koncie ma trzy trafienia - wcześniej zdobył też zwycięskiego gola w grupowym meczu z Peru. Więcej bramek mają tylko Harry Kane (5), Romelu Lukaku (4) oraz Cristiano Ronaldo (4).