Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Reprezentanci Korei Południowej obrzucani jajkami [wideo]

Ograli reprezentację Niemiec 2:0, ale nie wyszli z grupy. Reprezentacja Korei Południowej zakończyła swój udział w mistrzostwach świata po trzech meczach, a jej kibice obrzucili piłkarzy jajkami i poduszkami.

Porażka ze Szwecją (0:1), porażka z Meksykiem (1:2) i zwycięstwo na otarcie łez z reprezentacją Niemiec (2:0). Korea Południowa wyrzuciła z turnieju mistrzów świata, ale odpadła z turnieju po trzech meczach. Kibice liczyli na więcej. Po powrocie do kraju obrzucili swoich piłkarzy jajkami i i poduszkami z wizerunkiem brytyjskiej flagi.

 

Drużyna nie zareagowała na prowokacyjne zachowania swoich kibiców. Głos zabrał Son Heung-min, największa gwiazda reprezentacji Korei i Shin Tae-yong, selekcjoner koreańskiej kadry.

- Nie chcieliśmy wracać do kraju tak wcześnie. Chciałbym podziękować kibicom za wsparcie. Gdyby nie to, nie byłoby tego cudu, który dokonaliśmy - przyznał selekcjoner.

Son Heung-min dodał: - Przykro mi, bo nie spełniliśmy obietnicy, którą daliśmy naszym kibicom. W meczu z Niemcami widzieliśmy jednak nadzieję na przyszłość.

Rywalizację w grupie F wygrała reprezentacja Szwecji. Drugie miejsce zajął Meksyk. Trzecie Korea Południowa, a czwarte reprezentacja Niemiec.

Więcej o sytuacjach w grupach i w 1/8 finału

Więcej o: