Mundial 2018. "Robert Lewandowski? To wielka "9" z ego wielkim jak Rosja"

"La Gazzetta dello Sport" opublikowała jedenastkę "rozczarowań" fazy grupowej mundialu w Rosji. Znalazło się w niej miejsce dla trzech Polaków.

Reprezentacja Polski nie wyszła z grupy na MŚ, a jej lider - Robert Lewandowski - totalnie zawiódł, nie strzelił nawet gola, ani nie zaliczył asysty. Włoscy dziennikarze nie zostawili na nim suchej nitki.

- Wielka "9"  z ego wielkim jak Rosja. Był groźny jak mrówka, nie dał żadnego sygnału do walki swoim kompanom, ale w zamian znalazł czas, żeby ich skrytykować, a później się z tego wycofać. Brawo - można przeczytać w "LGdS".

W jedenastce "rozczarowań" znaleźli się także Grzegorz Krychowiak i Thiago Cionek, a Piotr Zieliński jest na ławce rezerwowych w tym zestawieniu.

Inne media też krytykują Polaków

Bardzo słaby występ biało-czerwonych nie umknął uwadze zagranicznych mediów. Aż dwóch Polaków znalazło się w jedenastce rozczarowań fazy grupowej przygotowanej przez 'Guardiana' i serwisu Whoscored.com. Najgorszym napastnikiem mistrzostw został uznany Robert Lewandowski. A jednym z najgorszych środkowych pomocników - Piotr Zieliński. Więcej znajdziecie TU.

 

Więcej o: